Cuadra G.

Real Madryt sensacyjnie przegrywa z Gironą!

Relacje Patryk Tabak @17.02.2019 | Przeczytano 107 razy

Źródło: Marca

Dobiegła końca fantastyczna seria Realu Madryt. Królewscy przegrali na Santiago Bernabeu z Gironą 1:2.

W ostatnich tygodniach Real Madryt ponownie mógł uwierzyć w wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Punkty zaczęła gubić Barcelona, w dodatku styl zaprezentowany przez Katalończyków był daleki od ideału, a ekipa Solariego zbliżyła się do Dumy Katalonii na odległość sześciu punktów.

Wszyscy na Bernabeu zajmowali się raczej przyszłymi dwoma kolejkami, w których Los Blancos zmierzą się na wyjeździe z Levante i podejmą Barcelonę, aniżeli domowym starciem z Gironą toczonym w dodatku o nietypowej dla tej drużyny godzinie 12:00. Pierwsza połowa toczyła się absolutnie zgodnie z planem. Girona odgryzała się groźnymi kontrami, ale całkowitą kontrolę nad meczem mieli gospodarze. Na przerwę piłkarze obydwu drużyn schodzili z minimalnym prowadzeniem Realu. W 29. minucie Toni Kroos dograł piłkę na głowę Casemiro, a Brazylijczyk wyprowadził Królewskich na prowadzenie. W końcówce do siatki trafił jeszcze Marcelo, ale sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego Brazylijczyka.

Całkowicie odmienny obraz przyniosły drugie trzy kwadranse. Początkowo nic jednak nie wskazywało na taki obrót spraw. Od groźnych uderzeń po przerwie zmagania rozpoczęli Benzema i Marcelo. Girona po raz pierwszy pokazała pazur w 59. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Anthony Lozano, piłkę zdołał odbić Courtois, a z dobitki fatalnie spudłował Aleix Garcia. Pięć minut później Królewscy tyle szczęścia już nie mieli. Sergio Ramos zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Stuani. Wszyscy oczekiwali, że Real ruszy z całej siły do przodu, jednak to goście cieszyli się z prowadzenia. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Portu wykorzystał odbitą przez Courtois piłkę po strzale Lozano. Girona sensacyjnie wyszła na prowadzenie i już do końca meczu go nie oddała. W końcówce drugą żółtą kartką ukarany został Sergio Ramos, a w ostatniej akcji meczu nieznacznie po rzucie rożnym pomylił się... Thibaut Courtois.

Real Madryt wskutek porażki spadł na trzecie miejsce w tabeli i do Barcelony traci dziewięć punktów. Drugie jest Atletico.

Źródło: ligahiszpanska.com