Wymęczone zwycięstwo Barcelony

Relacje Patryk Tabak @17.02.2019 | Przeczytano 494 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Barcelona pokonała u siebie Real Valladolid 1:0.

Ernesto Valverde pokusił się o kilka zmian w składzie. Luisa Suareza zastąpił Kevin-Prince Boateng, ale Malcom pozostał na ławce rezerwowych i po świetnym w jego wykonaniu El Clasico jeszcze nie powąchał murawy. Dość jednak o nieobecnych. Początek meczu był dość żywy, choć brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Na skrzydłach próbowali coś zrobić Leo Messi wraz z Ousmanem Dembele, jednak bez skutku. Pierwszy celny strzał, choć absolutnie niegroźny i prosto w bramkarza, oddał Kevin Prince-Boateng w 9. minucie. Kiedy już Katalończycy doszli do dobrej sytuacji, na drodze stawali obrońcy gości. Kontrataki Valladolid były zbyt niedokładne, a gdy już zakończyły się strzałem, to okazywał się on niecelny (jak ten Sergiego Guardioli). Barcelona obudziła się na dobre w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Leo Messi oddał groźny strzał zza pola karnego, po którym piłka minęła słupek, a następnie Michel Herrero sfaulował w polu karnym Gerarda Pique. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Leo Messi i pewnie pokonał bramkarza. Do przerwy 1:0, ale styl - bardzo, bardzo słaby.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnego uderzenia ze strony gości. Sergi Guardiola w dobrej sytuacji pomylił się o centymetry. Następnie show na Camp Nou dał wychowanek Barcelony, stojący w bramce beniaminka La Liga. Jordi Masip, bo o nim mowa, obronił groźne uderzenia Leo Messiego i Boatenga. W międzyczasie Argentyńczyk oddał jeszcze niecelny techniczny strzał. W 60. minucie Ernesto Valverde zdecydował się zmienić ghańskiego napastnika, w zamian za niego wprowadzając oczywiście Luisa Suareza. Niedługo potem El Pistolero wyszedł sam na sam z Masipem, jednak i tym razem bramkarz okazał się lepszy. Obronił także dobitkę Messiego w tej samej akcji. W 84. minucie faulowany w polu karnym był Philippe Coutinho. Do jedenastki po raz drugi w tym meczu podszedł Leo Messi, jednak tym razem nie potrafił pokonać świetnie dysponowanego portero Realu Valladolid. Jordi Masip, który zasłużył tego wieczoru na tytuł piłkarza meczu, w ostatniej akcji meczu zdołał jeszcze interweniować po strzale Luisa Suareza.

Koniec końców Barcelona pokonała u siebie Real Valladolid 1:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w lutym. Ciężko jednak po tym spotkaniu z jakimkolwiek optymizmem podchodzić do najbliższych spotkań. Barcelona zagrała słabo, przewidywalnie i bez polotu, a już we wtorek pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lyonem. Za tydzień w lidze Barca zagra na wyjeździe z Sevillą.

Źródło: ligahiszpanska.com