Jimenez D.

Porażka Atlético, Barcelona umacnia się na fotelu lidera

Relacje Patryk Tabak @03.02.2019 | Przeczytano 63 razy

Źródło: Real Betis Twitter

Atlético Madryt przegrało na wyjeździe z Realem Betis 0:1 i powiększyło stratę do Barcelony.

Gdy wczoraj Barcelona zremisowała u siebie z Valencią 2:2 wydawało się, że kwestia mistrzostwa otwiera się jeszcze bardziej. Gdyby Atlético pokonało dzisiaj na wyjeździe Real Betis, zbliżyłoby się do Katalończyków na zaledwie trzy punkty. Warunek ten nie został jednak spełniony - Los Colchoneros przegrali na Estadio Benito Villamarin z Realem Betis i zamiast przybliżyć - oddalili się od Dumy Katalonii już na sześć punktów.

Wynik do przerwy nie był absolutnie żadnym zaskoczeniem. Na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, co w przypadku meczów drużyny Diego Simeone jest wręcz standardem. W drugiej połowie wszyscy liczyli na przebudzenie Atlético, jednak jedyną bramkę zdobyli gospodarze. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Filipe Luis, a rzut karny pewnie wykorzystał Sergio Canales. Chwilę później strzałem technicznym popisał się Antoine Griezmann, jednak piłka trafiła w słupek. Szczęście ewidentnie nie sprzyjało dzisiaj piłkarzom ze stolicy. Warto dodać, że w środku tygodnia piłkarze Realu Betis rozegrali 120 minut w konfrontacji z Espanyolem w Pucharze Króla, podczas gdy Atlético miało tydzień wolnego.

Jak już wspomnieliśmy, porażka wicelidera oznacza, że na pierwszym miejscu umocniła się Barcelona. Real Betis z kolei wskoczył na 6. miejsce w ligowej tabeli.

Źródło: ligahiszpanska.com