Munuera Montero J.

Wielki mecz Hueski! Pogrom w starciu beniaminków

Relacje Patryk Tabak @01.02.2019 | Przeczytano 132 razy

Źródło: SD Huesca Twitter

Znajdująca się na ostatnim miejscu w tabeli i wyraźnie odstająca od reszty stawki Huesca pokonała u siebie Real Valladolid 4:0.

Takiego wyniku nie spodziewał się nikt. Na inaugurację 22. kolejki La Liga Huesca pokonała u siebie Real Valladolid aż 4:0. Ekipa ta zadziwiła piłkarską Hiszpanię już miesiąc temu, gdy wygrała u siebie z Betisem. Dzisiaj podopieczni Francisco Rodrigueza wygrali przed własną publicznością po raz drugi.

Do przerwy nic nie zapowiadało tak pokaźnego wyniku. Huesca wprawdzie prowadziła, ale tylko 1:0, po tym jak Gallego wykorzystał błąd jednego z obrońców Realu Valladolid. Dopiero w drugiej połowie 20. drużyna w tabeli rozpoczęła swój koncert. Po meczu było w zasadzie już osiem minut po wznowieniu gry przez sędziego. Najpierw do siatki po rzucie rożnym trafił Pulido, a następnie Gomez po raz kolejny wykorzystał wyjątkową tego dnia nieporadność drużyny gości. Wynik ustalił Avila wykorzystując sytuację sam na sam.

Aby zrozumieć wymiary tego zwycięstwa, wystarczy przytoczyć prostą statystykę. Otóż Huesca w dziesięciu dotychczasowych spotkaniach u siebie zdobyła 8 bramek. Dzisiejsze show było więc połową dotychczasowego dorobku. Wygrana, choć okazała, niewiele zmieniła w tabeli. Huesca wciąż jest ostatnia z kompromitującym dorobkiem 15 punktów. Do pierwszego bezpiecznego miejsca, na którym jest Ravo Vallecano, traci osiem oczek mając jeden mecz rozegrany więcej. Real Valladolid z kolei, choć aktualnie okupuje 13. lokatę, nad strefą spadkową ma cztery punkty przewagi.

Źródło: ligahiszpanska.com