Atlético lepsze od rewelacji sezonu

Relacje Patryk Tabak @08.12.2018 | Przeczytano 179 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Atlético Madryt pokonało przed własną publicznością Alavés 3:0.

To, co w tym sezonie robi Alavés z trenerem Abelardo na czele, zadziwia tak naprawdę wszystkich. Deportivo Alavés znajduje się na czwartej pozycji w tabeli, a u siebie potrafili już pokonać chociażby Real Madryt czy zremisować z Sevillą. Dzisiaj czekał ich kolejny poważny sprawdzian - na Wanda Metropolitano czekało Atlético, sfrustrowane ostatnim remisem z Gironą.

Na początku spotkania goście z Mendizorroza zdołali stworzyć sobie dwie dogodne sytuacje. Po jednej z nich piłka poszybowała obok bramki Adana, z kolei uderzenie Calleriego zostało zablokowane przez jednego z defensorów gospodarzy. Atlético spokojnie przeczekało odważny początek gości i w 25. minucie wyprowadziło zabójczą kontrę. Lemar zagrał fantastyczną piłkę na skrzydło do Ariasa, ten dośrodkował w pole karne, a bramkę na 1:0 zdobył Nikola Kalinić. W odpowiedzi Adana próbował zaskoczyć Ibai Gómez, ale na posterunku był Oblak. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem ekipy Simeone, jednak okupiona została kontuzją Lucasa. Zmienił go Gimenez.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia ze strony Atlético, jednak piłka po strzale wspomnianego Gimeneza odbiła się od lewego słupka bramki Alavés. Goście nie mieli pomysłu, jak stworzyć sobie dogodną sytuację. Te najczęściej nadchodziły po dośrodkowaniach, jednak uderzenia graczy z Kraju Basków nie należały do najlepszych i jest to najbardziej delikatne określenie. Los Colchoneros mogli z kolei podwyższyć prowadzenie w 63. minucie, jednak futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Atlético z dobiciem przeciwnika poczekało do końca meczu. Najpierw w 82. minucie Griezmann wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył w słupek, jednak momentalnie pojawił się przy piłce i dobił ją do pustej bramki, natomiast pięć minut później w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Rodrigo. Alavés nie stać było choćby na jedno trafienie - na Mendizorroza wrócą z przygnębiającą porażką 0:3.

Źródło: ligahiszpanska.com