Pewna wygrana Barcelony na Camp Nou

Relacje Patryk Tabak @02.12.2018 | Przeczytano 115 razy

Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona pokonała na Camp Nou 2:0 Villarreal.

Przed spotkaniem Barcelony z Villarrealem wielu kibiców hiszpańskiej piłki zadawało sobie pytanie, czy czeka nas kolejny odcinek serialu pod tytułem "Liga parzy", czy jednak Barcelona będzie potrafiła odnieść zwycięstwo i wywrzeć presję na Sevilli, która o 20:45 rozpocznie swój mecz z Alavés. Rywal, z punktu widzenia Katalończyków, wydawał się dość przyjemny - po raz ostatni punkt tutaj zdobył w 2010 roku.

Pierwsza połowa miała obraz, do jakiego w tym sezonie zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Barcelona starała się mieć inicjatywę i dominować, jednak czasami popełniała niewymuszone błędy, które doprowadzały do groźnych kontrataków. Sympatycy Barcy mieli nadzieje, że cały ich zapas został wyczerpany w przegranym przed przerwą reprezentacyjną meczu z Realem Betis. Tymczasem najpierw do kontry doprowadził Busquets, a później w 13. minucie po nieporadności defensorów w polu karnym w słupek uderzył Gerard Moreno. Katalończycy mieli piłkę na połowie Żółtej Łodzi Podwodnej, jednak nie potrafili przedrzeć się w pole karne, które tego popołudnia było bardzo dobrze strzeżone. Wreszcie z pomocą nadszedł stały fragment gry - Ousmane Dembélé po rzucie rożnym drugi raz (pierwsze zostało wybite) dośrodkował w pole karne, a piłkę głową do bramki skierował Gerard Piqué. Villarreal na tę bramkę nie zdołał odpowiedzieć i do przerwy skromnie prowadziła FC Barcelona.

Po zmianie stron Katalończycy szybko zaczęli atakować bramkę Asenjo, jakby chciała jak najszybciej zdobyć drugą bramkę i uzyskać maksymalny spokój w meczu. Gościom udało się  przetrwać napór Messiego i spółki, jednak nie zrewanżowali się tym samym. Mecz przeniósł się głównie do środkowej strefy boiska, gdzie toczył się przez większą fazę drugiej połowy. Ani obrona Barcelony nie dopuszczała do swojego pola karnego zawodników Villarrealu, ani defensorzy Żółtej Łodzi Podwodnej nie dali okazji do podwyższenia prowadzenia Barcelonie. Dopiero w końcówce sytuacje próbował wykreować Leo Messi (bez wymiernego efektu), a na strzał z dystansu odważył się Coutinho (piłka minęła jednak obramowanie bramki gości). W końcówce Katalończycy dopięli swego i zdobyli drugą bramkę. Messi dograł świetną prostopadłą piłkę do Aleñi, a młody Hiszpan piękną podcinką ustalił wynik meczu. Ernesto Valverde zaufał wychowankowi, a ten odwdzięczył mu się w najlepszy możliwy sposób. Czas pokaże, czy 20-latek częściej będzie dostawał szansę od baskijskiego trenera.

Barcelona pewnie pokonała Villarreal 2:0 w meczu 14. kolejki La Liga i awansowała na fotel lidera La Liga. Pozostanie na nim przynajmniej przez dwie godziny - wciąż szansę na niego ma Sevilla, która o 20:45 zagra z Alaves.

Źródło: ligahiszpanska.com