Manzano

Zadecydowała końcówka – Real Madryt wreszcie wygrywa

Relacje Pawel Polgrabia @03.11.2018 | Przeczytano 191 razy

Źródło: Twitter

Królewscy długo męczyli się na Santiago Bernabéu, ale ostatecznie pokonali Real Valladolid 2:0.

Przed dzisiejszym spotkaniem Real Madryt miał jeden cel – zgarnąć trzy punkty i rozpocząć wspinaczkę w górę tabeli. Pomóc miał w tym nowy trener Królewskich, Santiago Solari. W pierwszym meczu pod jego wodzą Los Blancos odnieśli pewne zwycięstwo 4:0, ale ich rywalem była trzecioligowa Melilla. Teraz zadanie miało już nie być takie łatwe. Ekipie z Madrytu przyszło bowiem rywalizować z Realem Valladolid, który nie przegrał w siedmiu poprzednich meczach i był przed tą kolejką trzy miejsca wyżej w tabeli od Królewskich.

Od pierwszych minut spotkania to Real Madryt prowadził grę, utrzymując się przy piłce. Przed szansami na trafienie do siatki stawali Karim Benzema i Gareth Bale, ale uderzali zbyt słabo. Gospodarze mieli problemy ze sforsowaniem obrony rywali, a w ich grze często brakowało odpowiedniej jakości. Swojemu niezadowoleniu co jakiś czas dawała upust publiczność zgromadzona na Santiago Bernabéu, która gwizdała na swoich idoli.

Z czasem goście z Valladolid zaczynali dochodzić do głosu, coraz poważniej zagrażając bramce strzeżonej przez Thibauta Courtoisa. Doskonałą szansę po tym, jak zagapili się obrońcy Realu Madryt, miał Antoñito, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił. Przed dobrą okazją stanął także Ünal, jednak jego uderzenie głową również okazało się niecelne.

W drugiej połowie Real Valladolid w dalszym ciągu dzielnie stawiał czoła silniejszemu rywalowi. Goście byli blisko wyjścia na prowadzenie po strzałach z dystansu Rubéna Alcaraza oraz Toniego Villi, jedna oba uderzenia wylądowały na poprzeczce. Królewscy także mieli swoje sytuacje, ale raziła przede wszystkim nieskuteczność Benzemy. Francuz nie potrafił dzisiaj trafić do siatki mimo kilku okazji.

Dobra gra oraz dzielna postawa gości z Valladolid poszła na marne w 83. minucie. Wprowadzony wcześniej Vinícius Júnior ruszył na bramkę rywali i zacentrował w pole karne. Piłka pechowo odbiła się od Kiko i wpadła do siatki. Strzelony gol dodał skrzydeł Realowi Madryt, który zaczął stwarzać kolejne okazje.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry znów dał o sobie znać Vinícius Júnior, który dograł do Benzemy. Francuz został sfaulowany w polu karnym, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sergio Ramos. Hiszpan pewnym uderzeniem pokonał Masipa i ustalił wynik spotkania na 2:0. Dzięki temu Real odniósł drugie zwycięstwo pod wodzą nowego trenera, choć narodziło się ono w bólach.