19N
Jesus Gil Manzano

Hit na Mestalla na remis

Relacje Cezary Kawecki @21.08.2018 | Przeczytano 474 razy

W najciekawszym spotkaniu premierowej kolejki ligowej w sezonie 2018/19, Valencia po emocjonującym starciu zremisowała u siebie z Atletico Madryt 1:1.

Największy hit 1. kolejki LaLiga Santander stał pod dyktando Valencii, która w pierwszej połowie niemal nieustannie atakowała. Najlepsze okazje do zdobycia gola mieli Daniel Wass i Rodrigo Moreno, którzy próbowali swoich sił uderzeniami z dystansu, ale za każdym razem brakowało im celności.

Atletico z kolei atakowało głównie za sprawą Diego Costy, ale do siatki trafił kto inny. W 26. minucie Antoine Griezmann kapitalnie dograł w pole karne do Angela Correi, ten sprytnie obrócił się z futbolówką i bez większych problemów z kilku metrów pokonał Neto, otwierając wynik spotkania.

Pomimo straconej bramki, Valencia nie przestała atakować. Na wyrównanie kibicom na Mestalla przyszło poczekać do 52. minuty - wówczas Daniel Wass zagrał górną piłkę do Rodrigo Moreno, ten kapitalnie ją przyjął na klatkę piersiową, mijając tym samym Diego Godina i huknął nie do obrony pod poprzeczkę.

W kolejnych fragmentach ponownie to gospodarze mieli więcej z gry. Najlepsze okazje do przechylenia szali zwycięstwa na stronę Los Che mieli Gabriel Paulista, który trafił w słupek i Daniel Wass, ale jego uderzenie z ostatnich minut wybronił Jan Oblak.