Carlos Del Cerro Grande

FC Barcelona z Superpucharem Hiszpanii!

Relacje Cezary Kawecki @13.08.2018 | Przeczytano 497 razy

Źródło: twitter.com

Podopieczni Ernesto Valverde zdali pierwszy oficjalny egzamin w tym sezonie, pokonując w Maroku Sevillę 2:1 i wywalczając Superpuchar Hiszpanii.

W pierwszym oficjalnym spotkaniu sezonu 2018/19, Ernesto Valverde od pierwszych minut desygnował do gry dwóch nowych zawodników - Clementa Lengleta, notabene byłego gracza Sevilli, a także Arthura Melo. Po stronie przeciwników wystąpił tylko jeden debiutant - czeski bramkarz, Tomas Vaclik.

Pierwsze fragmenty meczu w Tangerze były delikatnie na korzyść drużyny z Andaluzji, która już w 9. minucie wyszła na prowadzenie. Wówczas nieco przypadkowo Luis Muriel zagrał przed polem karnym piłkę do Pablo Sarabii, a ten bardzo ładnym i mierzonym uderzeniem po długim słupku pokonał Marka-Andre ter Stegena, dając swojemu zespołowi przewagę.

Barca po około pół godzinie gry weszła jednak na swój zwyczajowy poziom i zaczęła przeważać. Do wyrównania z kolei doszło na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy - po uderzeniu z rzutu wolnego Leo Messiego, futbolówka odbiła się od słupka oraz pleców bramkarza Sevilli, po czym fortunnie spadła pod nogi Gerarda Pique, który po chwili wpakował ją do pustej bramki.

W drugiej części spotkania przewaga Katalończyków była już wyraźna, ale na kolejnego gola trzeba było czekać aż do 78. minuty. Wtedy to Ousmane Dembele podciągnął kilka metrów z piłką i huknął z około 30 metrów, nie dając żadnych szans Vaclikowi. Francuz w ten sposób wyprowadził Barcelonę na prowadzenie, które mogła stracić tuż przed końcem meczu.

W 90. minucie Jordi Alba nie dogadał się z ter Stegenem, wskutek czego Niemiec sfaulował byłego zawodnika Blaugrany, Aleixa VidalaDel Cerro Grande podyktował po tej sytuacji rzut karny, którego jednak nie zdołał wykorzystać Ben Yedder, bowiem prowodyr całej sytuacji popisał się świetną interwencją.

Tagi: fc barcelona, Gerard Pique, Ousmane Dembele, Pablo Sarabia, Relacja, sevilla, Superpuchar Hiszpanii