Argentyna Jonathan Calleri
Juan Martinez Munuera

Stagnacja w strefie spadkowej

Relacje M.Kostarski @17.03.2018 | Przeczytano 355 razy

Piłkarze Deportivo zremisowali na własnym stadionie z Las Palmas 1:1 i jedną nogą znajdują się już w Segunda Division.

Dwa punkty i jeden zdobyty gol w ostatnich sześciu meczach. Katastrofalny dorobek Clarence’a Seedorfa na stanowisku szkoleniowca Deportivo La Coruna nie pozostawia złudzeń – Galisyjczycy będą potrzebowali cudu, by w przyszłym sezonie grać w LaLiga. Dzisiejszy mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Las Palmas, awizowany był przez tamtejsze media jako „finał”. Utrata punktów z ekipą z Wysp Kanaryjskich automatycznie przekreślałaby realistyczne szanse Depor na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

Kibice gospodarzy nie mogli wyobrazić sobie gorszego początku spotkania. Już w 3 minucie fatalną stratę na własnej połowie zaliczył Fernando Navarro. Piłkę przejął Alen Halilović, który przebiegł kilkanaście metrów i strzałem zza pola karnego pokonał Rubena.

0:1 Alen Halilović (Las Palmas) (3')

Nowy mecz, stare Deportivo. Błędy indywidualne kosztowały w tym sezonie tę drużynę sporo punktów. Aby dziś stało się inaczej, ekipa Seedorfa musiałaby zdecydowanie zareagować na wydarzenia boiskowe. Gospodarze zaczęli stopniowo zbliżać się do pola karnego Las Palmas, lecz ich starania nie przekładały się na groźne sytuacje bramkowe. Dopiero w 22 minucie po stałym fragmencie gry, kibice na Riazor odzyskali nadzieje na korzystny wynik. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Lucasa Pereza na bramkę zamienił Raul Albentosa.

1:1 Raul Albentosa (Deportivo) (22')

Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Chwilę po zdobyciu bramki, tylko centymetrów zabrakło Florinowi Andone do wyprowadzenia Depor na prowadzenie, po świetnej dwójkowej akcji Juanfrana z Emre Colakiem. Swoją szansę miał także Adrian Lopez, jednakże Hiszpan fatalnie uderzył głową po kolejnym dośrodkowaniu Lucasa, który moment później mógł pokonać Leandro Chichizolę prosto z rzutu rożnego. Z każdą minutą Deportivo wyglądało coraz lepiej, wymazując z pamięci fatalny początek spotkania w ich wykonaniu.

Już na początku drugiej połowy mogliśmy być świadkami pięknej bramki z rzutu wolnego. Najlepszy na boisku po stronie gospodarzy Lucas Perez trafił jednak prosto w poprzeczkę i wynik pozostawał bez zmian. Piłkarze Las Palmas także mieli okazję, by objąć prowadzenie. W 60 minucie wspaniały rajd po raz kolejny przeprowadził Alen Halilović. Po tym, gdy poślizgnął się Albentosa, Chorwat znalazł się w sytuacji sam na sam z Rubenem, lecz w ostatniej chwili piłkę po jego strzale podbił Sidnei.

Kolejne minuty nie były już tak emocjonujące, jak reszta spotkania. Piłkarzom ewidentnie brakowało już sił i pomysłów na dalszą grę. Piłkę meczową w końcówce meczu miał Sidnei. Strzał głową defensora Depor fantastycznie obronił Chichizola i uratował swój zespół od utraty bramki. Wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny z całą pewnością nie są usatysfakcjonowane podziałem punktów. Levante ucieka od strefy spadkowej, a meczów coraz mniej.

W następnej kolejce Las Palmas podejmie Real Madryt, natomiast Deportivo zagra z innym zespołem ze stolicy Hiszpanii, Atletico.

Tagi: deportivo, Deportivo La Coruna, La Liga, LaLiga, Las Palmas, Relacje