10N
Javier Alberola Rojas

Atletico nie daje szans Celcie

Relacje Cezary Kawecki @11.03.2018 | Przeczytano 555 razy

Rojiblancos kontynuują świetną passę meczów na własnym stadionie. Tym razem podopieczni Diego Simeone bez większych problemów wygrali z Celtą Vigo 3:0.

Przez niemal całą pierwszą połowę gra Atletico nie stała na najwyższym poziomie i to Celta momentami osiągała dość sporą przewagę. Do szatni to jednak gospodarze schodzili z prowadzeniem - w 44. minucie Antoine Griezmann zebrał w polu karnym piłkę po rzucie rożnym, zmylił jednego obrońcę i cudownym uderzeniem w okienko zapewnił swojej drużynie zejście do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie przewaga Atletico była już bezdyskusyjna, co doprowadziło do kolejnych trafień. W 56. minucie swojego gola zdobył Vitolo, który otrzymał świetne podanie od Griezmanna i pięknie przelobował Rubena Blanco.

Rezultat spotkania na 3:0 został ustalony w 63. minucie. Wówczas najprzytomniej w polu karnym zachował się wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej Angel Correa i przypieczętował pewne zwycięstwo Atletico Madryt.

Po tym triumfie Rojiblancos w dalszym ciągu zajmują drugą pozycję w tabeli ze stratą ośmiu punktów do FC Barcelony. Celta z kolei balansuje w środku stawki i obecnie plasuje się na 9. lokacie.

1:0 Griezmann 44' Atl. Madryt

2:0 Vitolo 56' Atl. Madryt

3:0 Correa 63' Atl. Madryt

Tagi: Angel Correa, Atletico Madryt, Celta Vigo, Fernando Torres, LaLiga, Relacja, Vitolo