11N
José Luis Munuera Montero

Ronaldo daje Realowi zwycięstwo na Ipurua

Relacje Cezary Kawecki @10.03.2018 | Przeczytano 659 razy

W pierwszym sobotnim spotkaniu 28. kolejki LaLiga, Real Madryt po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo pokonał na wyjeździe ekipę Eibaru 2:1.

Pierwsza połowa stała na wyrównanym poziomie, ale lepszą skutecznością mogli pochwalić się goście, którzy wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Luka Modrić zagrał długą piłkę do Cristiano Ronaldo, ten świetnym przyjęciem klatką piersiową skierował sobie futbolówkę w pole karne i po chwili mocnym strzałem pokonał Marko Dmitrovica.

Gospodarze szybko dążyli do wyrównania rezultatu i dopięli swego w 50. minucie. Po dośrodkowaniu Pedro Leona z rzutu rożnego, najwyżej w szesnastce wyskoczył Ivan Ramis i ładnym uderzeniem pokonał Keylora Navasa.

Bohaterem Eibaru w tym spotkaniu był bramkarz, Marko Dmitrovic, który dwukrotnie w świetny sposób zatrzymywał uderzenia Cristiano Ronaldo, pozbawiając go w ten sposób hat-tricka. W 84. minucie nie był jednak w stanie zatrzymać Portugalczyka - po świetnej wrzutce Daniego Carvajala, 33-latek z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki strzałem głową.

0:1 Ronaldo 34' Real Madryt

1:1 Ramis 50' Eibar

1:2 Ronaldo 84' Real Madryt

Tagi: Cristiano Ronaldo, Eibar, Ivan Ramis, LaLiga, Real Madryt, Relacja