Manuel Jorge de Sousa

Kolejny mizerny występ Athletiku

Relacje Cezary Kawecki @08.03.2018 | Przeczytano 176 razy

Źródło: as.com

Athletic Bilbao źle rozpoczął zmagania w 1/8 finału finału Ligi Europy, wyraźnie przegrywając na wyjeździe z Olympique Marsylia.

Mecz na Stade Velodrome rozpoczął się dla Basków najgorzej jak tylko mógł. Już w pierwszej minucie Lucas Ocampos uciekł Oscarowi de Marcosowi i po podaniu od Floriana Thauvina spokojnie skierował piłkę do bramki nad wychodzącym Iago Herrerinem.

Po kwadransie było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem fatalny przy wybiciu popełnił Xabier Etxeita, po którego kiksie futbolówka spadła pod nogi Dimitriego Payeta, a ten pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Sygnał do odrabiania strat dał nie kto inny, jak Aritz Aduriz. W doliczonym czasie do pierwszej połowy arbiter podyktował dyskusyjną jedenastkę po zagraniu ręką przez Adila Ramiego, którą doświadczony napastnik zamienił pewnym strzałem na gola.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Rudiego Garcii. W 57. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lucas Ocampos, zachowując najwięcej rozwagi w polu karnym i kierując futbolówkę do siatki przy pomocy słupka.

1:0 Ocampos 1' Marsylia

2:0 Payet 14' Marsylia

2:1 Aduriz [karny] 45+3' Ath. Bilbao

3:1 Ocampos 57' Marsylia

Tagi: Aritz Aduriz, Athletic Bilbao, Dimitri Payet, Liga Europy, Lucas Ocampos, Olympique Marsylia, Relacja