17N
Carlos del Cerro Grande

Nieudany debiut Clarence'a Seedorf'a w Deportivo

Relacje M.Kostarski @12.02.2018 | Przeczytano 211 razy

Piłkarze Deportivo La Coruna wciąż nie mogą odnieść zwycięstwa. W ostatnim meczu 23. kolejki LaLiga przegrali na własnym stadionie z Realem Betis 1:0.

Intensywność na boisku i wspólnota zarówno na nim, jak i poza nim. Takie wymagania postawił przed swoimi podopiecznymi nowy trener Deportivo La Coruna Clarence Seedorf. Holender, który nie ma bogatego CV na ławce trenerskiej, objął zespół, którego celem w tym sezonie jest uniknięcie spadku. Jego poprzednicy – Pepe Mel oraz Cristobal Parralo – nie wywiązali się z powierzonego im zadania i pozostawili Depor na przedostatnim miejscu w tabeli. Czy były zawodnik AC Milan zmieni oblicze gry Los Turcos?

W A Coruni panują mieszane nastroje w związku z wyborem nowego trenera Deportivo. Z jednej strony jest to nazwisko wiele znaczące w światowym futbolu, jednak z drugiej Seedorf to niemal „żółtodziób” na tym stanowisku i nie wiadomo czego można się po nim spodziewać. Pierwszy mecz przeciwko grającemu w kratkę Realowi Betis miał dać odpowiedzi na kilka nurtujących kibiców pytań.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy wielu okazji bramkowych. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, jednak z ich akcji nie wynikało nic konstruktywnego. Najgroźniejszą sytuację stworzyli podopieczni Seedorfa w 39 minucie po rzucie rożnym. Tylko wybicie futbolówki jak najdalej od własnej bramki przez Jordiego Amata uratowało Beticos przed utratą gola.

Kibice na Riazor byli świadkami bardzo ostrej gry swoich ulubieńców. Po 45 minutach licznik fauli po stronie gospodarzy zatrzymał się na 13 (!), tymczasem u gości wskazywał... 0. Jedynym efektem takiej taktyki obranej przez Depor były częste przerwy w meczu.

Druga część spotkania nie przyniosła ożywienia wśród piłkarzy biegających dzisiaj po boisku w A Coruni. Wiele błędów indywidualnych nie było rekompensowanych pięknymi strzałami, do których po prostu nie dochodziło. Gdy wreszcie goście zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Rubena Martineza - zdobyli bramkę. Autorem trafienia został Loren Moron, który wykorzystał podanie przeszywające całą defensywę Deportivo.

0:1 Loren Moron (Real Betis) (54')

Clarence Seedorf nie zamierzał czekać na stratę drugiej bramki przez jego zespół, dlatego wpuścił na murawę Fedę Cartabię, który wprowadził nieco zamieszania w szeregach defensywy Real Betis. Po jednym z jego podań Florin Andone trafił w słupek. Ostatecznie to nie wystarczyło, żeby doprowadzić do remisu i Real Betis zwycięża na Riazor 1:0.

W następnej kolejce dojdzie do „derbów” Deportivo – Alaves na własnym stadionie podejmie zespół z A Coruni. Tymczasem Real Betis będzie starał się powtórzyć wynik z rundy jesiennej i pokonać mistrzów Hiszpanii Real Madryt.

Tagi: Clarence Seedorf, deportivo, Deportivo La Coruna, La Liga, LaLiga, Real Betis, Relacje