Hiszpania Gerard Moreno
José Luis González González

Celta na własne życzenie traci punkty

Relacje Cezary Kawecki @11.02.2018 | Przeczytano 134 razy

Pomimo ogromnej przewagi i prowadzenia do 87. minuty, Celta Vigo ostatecznie podzieliła się punktami z Espanyolem, remisując na własnym stadionie z ekipą Quique Sancheza Floresa 2:2.

Przed tygodniem bardzo dobrą serię trzech kolejnych zwycięstw Celty dość niespodziewanie zastopowało Deportivo Alaves, które pokonało podopiecznych Juana Carlosa Unzue 2:1. Drużyna z Galicji, chcąc liczyć się w walce o europejskie puchary musiała więc dziś wygrać, ale to samo można powiedzieć o Espanyolu, do którego strefa spadkowa zbliżyła się na odległość siedmiu punktów.

To właśnie Katalończycy lepiej weszli w to spotkanie. Już w 10. minucie Gerard Moreno wypuścił na wolne pole Leo Baptistao, a ten bez większych problemów pokonał Rubena Blanco.

0:1 Baptistao 10' Espanyol

Był to właściwie jeden z zaledwie dwóch groźnych ataków, jakie przed przerwą zaprezentował Espanyol. W kolejnych fragmentach na Balaidos dominowała już tylko Celta, która niemal natychmiastowo ruszyła do odrabiania strat. Cel został osiągnięty w 32. minucie - po wrzutce Hugo Mallo sprzed pola karnego, idealnie uderzenie głową oddał Maxi Gomez.

1:1 M. Gomez 32' Celta Vigo

Po przerwie dominacja Celty była już bezdyskusyjna. Gospodarze kompletnie wyłączyli z gry drużynę Quique Sancheza Floresa, która momentami spychana była wręcz do rozpaczliwej defensywy. Zawodnik jednak Iago Aspas, któremu w tym spotkaniu nie wychodziło niemal nic. Nie zawodził jednak Maxi Gomez, który w 80. minucie po asyście wprowadzonego pięć minut wcześniej Emre Mora strzelił swoją 12 bramkę w tym sezonie.

2:1 M. Gomez 80' Celta Vigo

Kiedy wydawało się, że Celta nie da sobie już wydrzeć tego zwycięstwa, w 87. minucie dał o sobie znać gwiazdor Espanyolu, Gerard Moreno. Hiszpański napastnik zdecydował się na niezwykle sprytne i jednocześnie precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego, które zapewniło Espanyolowi jeden punkt w tym spotkaniu.

2:2 Moreno 87' Espanyol

Tagi: Celta Vigo, espanyol, Gerard Moreno, LaLiga, Leo Baptistao, Maxi Gomez, Relacja