Hiszpania Ángel Rodríguez
David Fernández Borbalán

Słaby występ Barcy, Getafe wraca do Madrytu z punktem

Relacje Cezary Kawecki @11.02.2018 | Przeczytano 284 razy

Dość niespodziewanie zakończyła się starcie FC Barcelony z Getafe. Pierwszy raz w sezonie Katalończycy nie byli w stanie strzelić goli i zremisowali z madrytczykami 0:0.

W ostatnich tygodniach podopieczni Ernesto Valverde jakby spuścili nieco z tonu. Co prawda w pięciu poprzednich spotkaniach Barca odniosła cztery zwycięstwa, ale w żadnym z nich nie strzeliła więcej, niż dwa gole, co jeszcze na początku sezonu byłoby nie do pomyślenia. Getafe z kolei notowało passę czterech meczów bez porażki i na Camp Nou z pewnością chciało ją przedłużyć.

Pierwsza połowa, delikatnie mówiąc, nie stała na najwyższym poziomie. Goście skutecznie ustawiali się w defensywie, czego zawodnicy FC Barcelony nie byli w stanie sforsować. Tuż przed przerwą do siatki trafił Luis Suarez, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego.

Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie - swoje okazje mieli Coutinho, Suarez czy nawet Mina, ale żadnemu z nich nie udało się skierować piłki do siatki. Po stronie Getafe, które również kilkukrotnie próbowało zagrozić bramce ter Stegena, najaktywniejszy był Angel Rodriguez, jednak i on nie był w stanie zmienić wyniku.

Podopieczni Pepe Bordalasa utworzyli niezwykle szczelny mur obronny, którego Katalończycy ostatecznie nie byli w stanie sforsować.