22N
Ignacio Iglesias Villanueva

Atletico wygrywa z Valencią!

Relacje fizi94 @04.02.2018 | Przeczytano 1239 razy

W najciekawszym pojedynku 22. kolejki Primera Division Atletico pokonało na własnym boisku Valencię 1-0!

Starcie wicelidera - Atletico z trzecią ekipą - Valencią zapowiadało się niezwykle interesująco, chociaż według wielu to podopieczni Simeone byli zdecydowanymi faworytami. Trudno jednak było dziwić się tak postawionej tezie, jeśli weźmie się pod uwagę ostatnią dyspozycję Nietoperzy - trzy porażki w ostatnich pięciu meczach.

Pierwsza część gry - delikatnie mówiąc - nie zachwyciła. To gospodarze przeważali, jednak nie potrafili przekuć tego na gole. Najdogodniejszą okazję w 23. minucie zmarnował Saul Niguez.

Początek drugiej połowy to gra prowadzona pod dyktando Los Colchoneros. Atletico nękało defensywę Valencii, ale za każdym razem czegoś brakowało. Niczego nie zabrakło jednak w 59. minucie, kiedy to fe-no-me-nal-nym uderzeniem zza szesnastki popisał się Angel Correa i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Goście starali się odpowiedzieć, ale najzwyczajniej w świecie nie mieli dzisiaj żadnych argumentów, aby na poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Oblaka.

Atletico zgarnia trzy oczka, umacnia się na pozycji wicelidera i dzięki remisowi Barcelony traci do niej... już tylko dziewięć punktów. Valencia notuje trzecią porażkę, a najbliższą szansą na przełamanie złej passy będzie mecz z Levante.