12N
Jesús Gil Manzano

KOMPROMITACJA! Real odpada z Leganes!

Relacje fizi94 @24.01.2018 | Przeczytano 857 razy

Popularne Ogórki pokonały na Bernabeu Real Madryt 2-1 i zameldowały się w półfinale Pucharu Króla!

Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Zidane'a 1-0, dlatego zdaniem wielu kwestia awansu do półfinału została rozstrzygnięta już przed paroma dniami. Rewanż miał być tylko przypieczętowaniem promocji do kolejnej rundy i szansą dla zmienników. Miał być...

Mecz lepiej rozpoczęli goście i już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie - uderzenie Beauvue z rzutu wolnego wylądowało jednak na słupku bramki strzeżonej przez Casillę. Później do głosu doszedł Real, ale podobnie jak w wielu meczach tego sezonu nie był w stanie przekuć przewagi na klarowne sytuacje podbramkowe. W 31. minucie Bernabeu zostało wprawione w osłupienie, a wszystko za sprawą Javiera Eraso, który kapitalnym uderzeniem wyprowadził Leganes na prowadzenie! Do przerwy 0-1.

Druga część gry rozpoczęła się kapitalnie dla Królewskich, którzy już w 47. minucie doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Goście nie mając jednak nic do stracenia, nie załamali się i w 55. minucie zadali kolejny cios - tym razem pięknym uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Gabriel. W tym momencie zapachniało niemałą sensacją! Zidane posłał do boju Modricia, Carvajala i Mayorala ale na niewiele się to zdało. Los Blancos nie opuszczali połowy Leganes, ale tak naprawdę do końcowego gwizdka nie byli w stanie wypracować sobie chociażby jednej stuprocentowej okazji na gola, który w teorii dawał im awans.

Sensacja stała się faktem. Leganes gra dalej, Real odpada i teraz pozostaje mu już tylko Liga Mistrzów.