22N
Ricardo de Burgos Bengoetxea

Szok w Katalonii! Espanyol lepszy od FC Barcelony!

Relacje Cezary Kawecki @17.01.2018 | Przeczytano 1595 razy

Sensacyjnie zakończyło się pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy Espanyolem i FC Barceloną. Dzięki bramce z 88. minuty, gospodarze wygrali prestiżowe derby na własnym stadionie 1:0!

W pierwszej połowie spotkania na RCDE Stadium nie działo się zbyt wiele, a jeśli już dochodziło do sytuacji bramkowych, to stwarzali je rzecz jasna goście. Najbliżsi wpisania się na listę strzelców byli Leo Messi i Denis Suarez, a uczynił to ponadto Gerard Pique, jednak po jego uderzeniu arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Po godzinie gry Blaugrana miała chyba najlepszą w tym meczu okazję do strzelenia gola. Arbiter podyktował rzut karny po faulu Estebana Granero i do piłki tradycyjnie podszedł Leo Messi. Jego intencje odczytał jednak Diego Lopez, jednocześnie stając się pierwszym bramkarzem, któremu dwukrotnie udawało się zatrzymywać Argentyńczyka z 11. metrów (wcześniej dokonał tego jako gracz Villarreal dziesięć lat temu).

Diego Lopez broni karnego Messiego

Jak to często bywa w przypadku derbów Katalonii, tym razem nie obyło się bez kontrowersji. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem w stronę Jaspera Cillessena został rzucony przedmiot z trybun. Holender momentalnie upadł na murawę i rozpoczął się mały konflikt na murawie. Na dalsze dane w tej sprawie będzie trzeba poczekać do momentu sporządzania raportu przez sędziego.

Kiedy wydawało się, że pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, nadeszła 88. minuta i wybuch ekstazy na RCDE Stadium. Marc Navarro z prawego skrzydła zagrał wgłąb pola karnego, a Oscar Melendo płaskim strzałem pokonał Cillessena i było 1:0!

1:0 Melendo 88' Espanyol

Źródło: marca.com