Hiszpania Rubén Sobrino
José Luis González González

Remontada Valencii i minimalna zaliczka przed rewanżem

Relacje Cezary Kawecki @17.01.2018 | Przeczytano 1021 razy

Pomimo utraty gola w na 24 minuty przed końcem spotkania, Valencia potrafiła odpowiedzieć dwoma trafieniami i ostatecznie pokonała na własnym stadionie Deportivo Alaves 2:1.

Pierwsza połowa stała na wysokim i równym poziomie - obie drużyny stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji, jednak brakowało skuteczności. Lepiej w ofensywie wyglądali jednak goście, a to za sprawą dwóch nowych nabytków Deportivo - Johna Guidettiego i Hernana Pereza. Obaj mieli po dwie świetne okazje, ale za każdym razem piłka albo mijała bramkę albo dobrze interweniował Jaume Domenech.

Po przerwie goście w końcu dopięli swego. W 66. minucie Munir odegrał na 30. metrze do Rubena Sobrino, a ten zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, które znalazło drogę do siatki. Piękny gol!

0:1 Sobrino 66' Alaves

Dopiero ta sytuacja zmieniła nastawienie Valencii, która jeszcze odważniej ruszyła do ataków. Do wyrównania doszło już siedem minut później, kiedy to fatalny błąd na linii popełnił.. były gracz Nietoperzy, Antonio Sivera, dając się zaskoczyć Goncalo Guedesowi, który zacentrował w pole karne spod bocznej linii.

1:1 Guedes 73' Valencia

Dziesięć minut później Valencia zadała kolejny i jak się okazało, kluczowy cios. Akcję dwóch zmienników - Santiego Miny i Rodrigo Moreno wykończył ten drugi, sprytnie obracając się w polu karnym i zaskakując bramkarza Deportivo uderzeniem po krótkim słupku.

2:1 Moreno 82' Valencia