12N
Alfonso Javier Álvarez Izquierdo

Zwycięska porażka Leganes, Villarreal poza burtą

Relacje Cezary Kawecki @10.01.2018 | Przeczytano 480 razy

Pomimo zwycięstwa nad Leganes 2:1, ekipa Villarreal odpadła z dalszej rywalizacji w Pucharze Króla z uwagi na porażkę 0:1 w pierwszym spotkaniu.

Przebieg spotkania kompletnie nie oddawał ostatecznego rezultatu i końcowego triumfatora tego dwumeczu. Ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej na własnym stadionie zdominowała drużynę Leganes, oddając na bramkę rywala blisko 30 strzałów! Piłka nożna jednak bywa niekiedy niesprawiedliwa i tak okazało się w tym przypadku.

Po pół godzinie gry podopieczni Asiera Garitano wykonali jeden ze swoich nielicznych kontrataków. Jose Naranjo wypuścił na wolne pole Nabila El Zhara, a ten po popisaniu się świetną szybkością nie dał szans Mariano Barbosie, lobując go z pełnym spokojem.

0:1 El Zhar 31' Leganes

Przy takim rezultacie, Villarreal potrzebował strzelić aż trzy bramki, aby awansować do kolejnej rundy. Pierwszy krok został wykonany trzy minuty po przerwie - Daniel Raba w polu karnym zebrał bezpańską piłkę, po czym mocno uderzył z kilku metrów, doprowadzając do wyrównania.

1:1 Raba 48' Villarreal

Sygnał do ataku mógł zostać wysłany zdecydowanie wcześniej, ale doszło do niego dopiero w 89. minucie, kiedy to po asyście Samu Castillejo, do siatki z kilkunastu metrów trafił Denis Cheryshev. Jak się okazało, na nic więcej zawodników Villarreal nie było stać i mimo zwycięstwa, w ćwierćfinale rozgrywek zameldowało się Leganes!

2:1 Cheryshev 89' Villarreal

Tagi: copa del rey, Daniel Raba, Denis Cheryshev, Leganes, Nabil El Zhar, puchar króla, Relacja, villarreal