Hiszpania Lucas Pérez
Antonio Miguel Mateu Lahoz

Spacerek Barcelony z Deportivo

Relacje fizi94 @17.12.2017 | Przeczytano 284 razy

FC Barcelona nie dała żadnych szans ekipie Przemysława Tytonia, wygrywając na Camp Nou 4:0.

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, że nie spodziewaliśmy się w dzisiejszym spotkaniu wielkich emocji. Scenariusz, który prawdopodobnie zakładała większość oglądających był następujący - trzy punkty dla gospodarzy, wywalczone małym nakładem sił i przede wszystkim bez kontuzji.

Rzadko się to zdarza, ale tym razem udało nam się wszystko przewidzieć. Barcelona dominowała od pierwszych minut, jednak raziła nieskutecznością. Wynik meczu dopiero w 29. minucie otworzył Luis Suarez, któremu asystował Leo Messi.

Argentyńczyk mógł mówić w tym meczu o ogromnym pechu, bo w samej pierwszej połowie dwukrotnie obił aluminium bramki Rubena - raz trafił w poprzeczkę i raz w słupek. Uderzenie, które wylądowało na słupku udało się wykorzystać Paulinho, który wpakował piłkę do pustej bramki i podwyższył prowadzenie w 41. minucie na 2:0.

Ledwo co rozpoczęła się druga połowa, a na tablicy wyników było już 3:0 - drugie trafienia na koncie zapisał Luis Suarez.

Barcelona robiła, co chciała i w pewnych momentach było nam po prostu szkoda ekipy Deportivo, która emanowała bezradnością. W 70. minucie miała miejsce kontynuacja braku szczęścia Leo Messiego - tym razem Argentyńczyk nie wykorzystał rzutu karnego, który wybronił Ruben. Co nie udawało się Messiemu, udało się w 75. minucie Paulinho, który ustalił wynik starcia.

Podopieczni Ernesto Valverde wykonali plan na dzisiejszy wieczór i przystąpią do przyszłotygodniowego El Clasico z 11 punktami przewagi nad Królewskimi!