Jesus Gil Manzano

Torres bohaterem Atletico!

Relacje Cezary Kawecki @16.12.2017 | Przeczytano 402 razy

Źródło: as.com

Pomimo słabej postawy na przestrzeni całych 90 minut, Atletico Madryt dzięki Fernando Torresowi minimalnie pokonało na Wanda Metropolitano ekipę Deportivo Alaves 1:0.

Pierwsza połowa ostatniego w tym roku spotkania na Wanda Metropolitano przypominała najgorszy okres Atletico w tym sezonie - zawodnicy Diego Simeone nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną tego wieczora defensywę gości, którzy z kolei co rusz wyprowadzali groźne kontry. Przed przerwą lepszą ekipą było Deportivo, które zasługiwało na jakąkolwiek zdobycz bramkową.

W drugiej połowie gra gospodarzy wyraźnie się zmieniła, a w ich szeregach wyraźna była złość i rozgoryczenie tak nieudaną pierwszą częścią. Jak się okazało, niezbędne były zmiany - na murawie pojawiali się Angel Correa, Yannick Carrasco i Fernando Torres. O ile pierwsza dwójka nie odznaczyła się znakomitym występem, o tyle doświadczony Hiszpan został bohaterem.

Pięć minut po wejściu na boisko Torres idealnie odnalazł się w polu karnym i po dobrym dograniu od Sime Vrsaljko wyprowadził Atletico Madryt na prowadzenie.

1:0 Torres 74' Atl. Madryt

Jak się okazało, była to jedyna bramka tego wieczora na Wanda Metropolitano. Zwycięstwo pozwoliło Atletico przeskoczyć Valencię, która przegrała dziś z Eibar i awansować na drugie miejsce w tabeli, zaś Deportivo pozostaje w strefie spadkowej z dorobkiem zaledwie 12. punktów.

Tagi: Atletico Madryt, Deportivo Alaves, Fernando Torres, LaLiga, Relacja