César Arturo Ramos

Real Madryt wygrywa KMŚ!

Relacje fizi94 @16.12.2017 | Przeczytano 456 razy

Źródło: fifa.com

Sensacji nie było. Królewscy pokonali w finale Gremio 1:0 i zostali zwycięzcami Klubowych Mistrzostw Świata!

Faworyt dzisiejszego starcia mógł być tylko jeden i na pewno nie była nim ekipa z Brazylii. Królewscy mieli gdzieś z tyłu głowy fakt, że za tydzień zmierzą się w lidze z Barceloną - w spotkaniu, które może pozbawić ich szans na realną walkę o mistrzostwo kraju - i ich celem na dzisiejsze starcie było zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, przy jak najmniejszym nakładzie sił i przede wszystkim - bez kontuzji.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a dominowali od pierwszego gwizdka arbitra, jednak nie potrafili tego przekuć w bramki. Natomiast Brazylijczycy skupili się przede wszystkim na defensywie i przeszkadzaniu, co zaowocowało bezbramkowym remisem do przerwy.

Drugie czterdzieści pięć przebiegało również pod dyktando Realu Madryt i wszystko wskazywało na to, że gole są tylko kwestią czasu. Wynik spotkania otworzył w 54. minucie niezawodny Cristiano Ronaldo, który zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego! Chwilę później Portugalczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ale arbiter słusznie odgwizdał spalonego. W 66. minucie blisko gola był Modrić, jednak jego uderzenie sparował na słupek Grohe. Brazylijczycy próbowali odpowiedzieć, jednak najzwyczajniej w świecie brakowało im ku temu argumentów. Końcówka meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji - Real utrzymywał się długo przy piłce, a piłkarze Gremio nie potrafili się temu przeciwstawić.

Królewscy wykonali swój plan. Zostali klubowymi mistrzami świata i w dobrych humorach mogą przygotowywać się do El Clasico.