Sandro Ricci

Real w finale Klubowych Mistrzostw Świata

Relacje Cezary Kawecki @13.12.2017 | Przeczytano 332 razy

Źródło: as.com

Bardzo nieskuteczni zawodnicy Realu Madryt dopiero w końcowych minutach zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 nad Al-Jazirą i awans do finału KMŚ, w których zmierzą się z Gremio Porto Alegre.

Pierwsza połowa była mocno komiczna. Królewscy oddali na bramkę Al-Jaziry aż 17 strzałów, ale żaden z nich nie wpadł do bramki - albo brakowało skuteczności albo kapitalnie bronił golkiper drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ali Khaseif Housani.

Obrońcy tytułu dwukrotnie trafili do siatki, ale w obu sytuacjach arbiter nie zaliczył tych bramek. Najpierw dokonał tego Karim Benzema, choć sędzia dopatrzył się faulu Cristiano Ronaldo na obrońcy Al-Jaziry, a następnie to samo spotkało Casemiro, przy którego trafieniu na pozycji spalonej znajdował się właśnie Benzema.

Pomimo takiej przewagi, Królewscy tuż przed przerwą sensacyjnie stracili gola. W 41. minucie brazylijski napastnik gospodarzy, Romarinho wpadł z piłką w pole karne, łatwo ograł Raphaela Varane'a i strzałem po długim słupku pokonał Keylora Navasa.

1:0 Romarinho 41' Al-Jazira

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze bardziej sensacyjnie, bowiem Al-Jazira po raz drugi trafiła do siatki, ale na szczęście dla gości arbiter ponownie nie uznał gola, dopatrując się pozycji spalonej. Sytuacja ta rozsierdziła graczy Realu, którzy w 53. minucie doprowadzili do wyrównania - po dograniu od Luki Modrica, Cristiano Ronaldo mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

1:1 Ronaldo 53' Real Madryt

Kluczowy moment nastąpił w 81. minucie. Wówczas w miejsce Karima Benzemy na murawie pojawił się Gareth Bale i momentalnie trafił do siatki, wykorzystując dobre podanie od Lucasa Vazqueza.

1:2 Bale 82' Real Madryt

Tagi: Al-Jazira, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Klubowe Mistrzostwa świata, Real Madryt, Relacja