10N
Santiago Jaime Latre

Pierwsze zwycięstwo Malagi w sezonie!

Relacje Cezary Kawecki @29.10.2017 | Przeczytano 366 razy

Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa, Malaga w końcu dopisała do swojego konta trzy punkty dzięki domowemu zwycięstwu nad Celtą Vigo 2:1.

Malaga od samego początku wydawała się zaprzeczać formie, jaką prezentowała od początku sezonu. Podopieczni Michela co prawda nie zdominowali gry w środku pola, ale stworzyli sobie aż 12 sytuacji bramkowych. W 27. minucie najlepszą okazję miał Adalberto Penaranda, ale jego uderzenie z narożnika pola karnego przeleciało minimalnie obok słupka.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry Malaga wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym i odbiciu się futbolówki od poprzeczki po uderzeniu Paula Baysse, tzw. drugą piłkę zgarnął Adrian Gonzalez i głową skierował ją do pustej bramki.

1:0 Adrian 45+1' Malaga

Po przerwie Celta zaczęła grać nieco bardziej ofensywie, tak jakby bramka do szatni dodatkowo ich zmotywowała. Długie minuty jednak nic z tego nie przynosiły, choć wydawało się, że Malaga wraz z biegiem minut coraz bardziej opadała z sił.

Odbiło się to na gospodarzach w 76. minucie. Wówczas aktywny Pione Sisto zacentrował na głowę Iago Aspasa, a ten dość pokracznym, ale celnym strzałem pokonał Roberto Jimeneza.

1:1 Aspas 76' Celta Vigo

Wynik remisowy utrzymywał się jednak tylko przez nieco ponad pięć minut. Wówczas we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Gustavo Cabral, za co arbiter słusznie podyktował jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł kapitan Malagi, Recio i pewnie pokonał Rubena Blanco.

2:1 Recio [karny] 86' Malaga

Jak się okazało, było to kluczowe trafienie, decydujące o pierwszym ligowym triumfie Malagi. Dzięki niemu Andaluzyjczycy przesunęli się na 19. pozycję w tabeli, natomiast Celta osunęła się na 13. pozycję.

Tagi: Adrian Gonzalez, Celta Vigo, Iago Aspas, LaLiga, malaga, Recio, Relacja