12N
David Medié Jiménez

Sevilla przerywa szarżę Leganes

Relacje Cezary Kawecki @29.10.2017 | Przeczytano 779 razy

W ostatnim sobotnim spotkaniu 10. kolejki LaLiga, Sevilla pierwszy raz od trzech tygodni odniosła ligowe zwycięstwo, pokonując świetnie spisujące się w tym sezonie Leganes 2:1.

Nieco lepsze wrażenie w pierwszej połowie sprawiali goście, którzy byli bardziej konkretni pod bramką rywala, ale to Sevilla w kluczowym momencie wykazała się lepszą skutecznością. W 20. minucie Pablo Sarabia bardzo ładnym podaniem obsłużył unikającego pozycji spalonej Wissama Ben Yeddera, po czym bez większych problemów przerzucił piłkę nad Pichu Cuellarem.

Sam początek drugiej połowy należał do Leganes, a właściwie do Alexandra Szymanowskiego, który w pojedynkę wypracował gola wyrównującego. W 47. minucie skrzydłowy dał się sfaulować Sebastienowi Corchii w polu karnym, a po chwili bez problemów wykorzystał jedenastkę.

Sevilla od razu ruszyła do odrabiania strat i udało jej się to sześć minut po straconej bramce. Jeden z lepszych graczy ekipy z Andaluzji w tym meczu, Pablo Sarabia  zapewnił gospodarzom zwycięstwo pięknym strzałem sprzed pola karnego.

Dzięki temu zwycięstwu Sevilla przeskoczyła Leganes w tabeli i z dorobkiem 19. punktów plasuje się na piątej pozycji. Drużyna spod Madrytu została natomiast zepchnięta na 7. lokatę.

Tagi: Alexander Szymanowski, LaLiga, Leganes, Pablo Sarabia, Relacja, sevilla, Wissam Ben Yedder