17N
Alberto Undiano Mallenco

Piąty ligowy remis Atletico w tym sezonie

Relacje Cezary Kawecki @28.10.2017 | Przeczytano 759 razy

W drugim sobotnim spotkaniu 10. kolejki LaLiga, Atletico Madryt zanotowało kolejny podział punktów w tym sezonie, remisując u siebie z Villarreal 1:1.

Pierwsza połowa, wraz z biegiem czasu, zdawała się rozkręcać. Obie drużyny miały swoje świetne okazje - najlepszej dla Atletico nie wykorzystał Saul Niguez, po którego uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił Victor Ruiz, zaś po stronie Villarreal zawiódł Cedric Bakambu, który mając wiele wolnej przestrzeni, dał się dogonić Stevanowi Savicowi tuż przed oddaniem strzału.

W drugiej połowie skuteczność w obu drużynach była już lepsza. Pierwsze skorzystało z tego Atletico - w 61. minucie Antoine Griezmann kapitalną asystą obsłużył Angela Correę, a ten z ostrego kąta mocnym strzałem pokonał Mariano Barbosę.

1:0 Correa 61' Atl. Madryt

Po wyjściu na prowadzenie, podopieczni Diego Simeone nieco przystopowali i cofnęli się na swoją połowę, co odbiło się im 20 minut po strzeleniu gola. Wówczas po wrzutce Samu Castillejo z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Carlos Bacca i równie silnym uderzeniem głową pokonał Jana Oblaka.

1:1 Bacca 81' Villarreal

Po tym remisie obie drużyny zostały sąsiadami w ligowej tabeli. Atletico z dorobkiem 20. punktów plasuje się na czwartej pozycji, zaś Villarreal miejsce niżej z 17. oczkami na koncie.

Tagi: Angel Correa, Atletico Madryt, Carlos Bacca, LaLiga, Relacja, villarreal