11N
Gonzalez G.

Bezproblemowy triumf Królewskich na El Riazor

Relacje Cezary Kawecki @21.08.2017 | Przeczytano 1815 razy

W pierwszym ligowym meczu po mistrzowskim sezonie 2016/17, Real Madryt bez większych problemów pokonał na wyjeździe Deportivo La Coruña 3:0.

Dość niespodziewanie pierwsze fragmenty tego meczu należały do Deportivo - gospodarze stworzyli sobie kilka niezwykle groźnych sytuacji podbramkowych. Dwukrotnie przed znakomitą okazją do wpisania się na listę strzelców znalazł się Florin Andone, ale przy obu tych sytuacjach znakomicie spisał się Keylor Navas. Po pierwszym kwadransie obraz gry wrócił do normy i to Królewscy zaczęli rządzić na murawie.

Worek z bramkami został otwarty w 20. minucie. Wówczas po niepewnej interwencji bramkarza Depor, Rubena, piłka spadła pod nogi Karima Benzemy, który dość przypadkowo dograł do Garetha Bale'a, a Walijczyk bez większych problemów wpakował ją do pustej bramki.

0:1 Bale 20' Real Madryt

Mistrzowie Hiszpanii po tej bramce ruszyli do ataków i jak najszybciej chcieli rozstrzygnąć ten mecz. Już siedem minut później mieliśmy 0:2 - po dynamicznej akcji Marcelo na skrzydle i dograniu w pole karne, drugie trafienie zanotował niepilnowany Casemiro.

0:2 Casemiro 27' Real Madryt

W drugiej części ponownie to gospodarze ruszyli z impetem na bramkę Keylora Navasa. Najlepszą okazję w pierwszych fragmentach po zmianie stron miał Guilherme, którego mocne uderzenie z ostrego kąta zatrzymało się na poprzeczce. Z minuty na minutę podopieczni Pepe Mela jednak słabli i zamiast gola honorowego, pewniejsze były kolejne trafienia dla Królewskich.

Stało się to w 62. minucie. Gareth Bale dobrze odnalazł się w polu karnym i zagrał do Toniego Kroosa, który przy lekkiej pomocy obrońcy Deportivo strzelił swoją premierową bramkę w tym sezonie

0:3 Kroos 62' Real Madryt

Końcowe minuty stanęły pod znakiem spokojnej kontroli nad spotkaniem w wykonaniu Realu. W 87. minucie jeszcze jedną świetną okazję do podwyższenia wyniku miał rezerwowy w tym spotkaniu, Marco Asensio, ale jego kapitalne uderzenie z rzutu wolnego wybronił Ruben

120 sekund później gospodarze mieli ostatnią okazję do zdobycia honorowej bramki, najlepszą w tym meczu. Po faulu Daniego Carvajal w polu karnym, jedenastki nie zdołał wykorzystać Florin Andone. Niedługo po tym Królewscy zostali osłabieni, bowiem drugą żółtą kartkę za bezsensowny faul otrzymał Sergio Ramos.

Tagi: Casemiro, Dani Carvajal, Deportivo La Coruna, Florin Andone, Gareth Bale, guilherme, Karim Benzema, Keylor Navas, LaLiga, marcelo, Marco Asensio, pepe mel, Real Madryt, Relacja, ruben, Sergio Ramos, Toni Kroos