25N
Lahoz A.

Atletico jedną nogą w półfinale Copa del Rey

Relacje Cezary Kawecki @19.01.2017 | Przeczytano 1572 razy

W pierwszym czwartkowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Króla, Atletico Madryt bez większych problemów ograło Eibar 3:0 i mocno zbliżyło się do półfinału.

Podopieczni Diego Simeone w poprzedniej rundzie dość łatwo wyeliminowali UD Las Palmas i los w 1/4 finału przydzielił im jednego z teoretycznie łatwiejszych rywali, a więc ekipę Eibar. Drużyna z Kraju Basków z kolei również nie miała problemów z awansem do tej rundy Copa del Rey, eliminując przed tygodniem Osasunę.

Pierwsza połowa pokazała, która z drużyn jest wyraźnym faworytem tego dwumeczu. W 28. minucie Rojiblancos wyszli na prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie bramkarza Eibar, Yoela Rodrigueza futbolówkę głową zgrał Jose Maria Gimenez, a ta spadła w stronę Antoine'a Griezmanna, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

1:0 Griezmann (28')

W kolejnych minutach Atletico spokojnie kontrolowało przebieg spotkania, a dwa kolejne ciosy zadało w drugiej połowie. Najpierw w 60. minucie zamieszanie w polu bramkowym wykorzystał Angel Correa, natomiast osiem minut później po koronkowej akcji ,,głowami" i asyście Griezmanna, swoje trafienie zanotował Kevin Gameiro.

2:0 Correa (60')

3:0 Gameiro (68')

Tak wysokie zwycięstwo Atletico Madryt na Vicente Calderon stawia podopiecznych Diego Simeone w roli wyraźnych faworytów przed rewanżem, który rozegrany zostanie w przyszłym tygodniu.

Tagi: Angel Correa, Antoine Griezmann, Atletico Madryt, copa del rey, Eibar, Kevin Gameiro, puchar króla, Relacja