Gomez C.

Remis na Camp Nou, Ramos strzela w ostatnich minutach!

Relacje Cezary Kawecki @03.12.2016 | Przeczytano 2172 razy

Źródło: fcbarcelona.com

233. El Clasico na remis! Po golu Luisa Suareza i pewnym prowadzeniu FC Barcelony, w ostatnich minutach remis Królewskim zapewnił Sergio Ramos!

233. El Clasico miało wiele podtekstów - poza standardową indywidualną walką pomiędzy Cristiano Ronaldo i Leo Messim, Katalończycy musieli odnieść zwycięstwo, aby nie dać szansy swoim rywalom na powiększenie przewagi w ligowej tabeli. Real przed tym meczem wyprzedzał Barcę o sześć punktów, a przy okazji straty punktów przez Sevillę, która uległa Granadzie 2:1, możliwość odskoczenia przeciwnikom na większy dystans była niesamowicie korzystna.

Pierwsze minuty zwiastowały wielkie emocje przez pełne 90. minut. W pierwszym kwadransie byliśmy świadkami dwóch kontrowersji - najpierw Javier Mascherano we własnym polu karnym sfaulował Lucasa Vazqueza, za co arbiter jak najbardziej mógł wskazać na wapno, a kilka chwil później po uderzeniu Sergiego Roberto futbolówka odbiła się od Sergio Ramosa. W tej sytuacji gracze Barcy również protestowali, jednak wydawało się, że akcja z pola karnego Barcy była nieco bardziej wyrazista.

Pierwsze 20-25 minut delikatnie było na korzyść FC Barcelony, ale później obraz gry nieco się wyrównał. Pierwsza groźniejsza okazja dla gości miała miejsce w 37. minucie, kiedy to z ostrego kąta uderzał Cristiano Ronaldo, ale na posterunku stał Marc-Andre ter Stegen. Chwilę później Camp Nou znowu zawrzało - Jordi Alba przy próbie dośrodkowania obił Daniego Carvajala, ale i w tej sytuacji nie mogło być mowy o rzekomej jedenastce.

Do końca pierwszej połowy żadna ze stron nie potrafiła znaleźć drogi do siatki i ostatecznie sędzia zakończył ją przy rezultacie 0:0. Po początkowej przewadze gospodarzy, później do głosu doszli Królewscy, lecz całościowo patrząc pierwsze część stała na wysokim i wyrównanym poziomie.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części z nieco większym animuszem grę zainicjowali gospodarze, którzy wyraźnie chcieli jak najszybciej pokonać Keylora Navasa. Tak w istocie było - w 53. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Neymar, a w szesnastce najlepiej odnalazł się Luis Suarez, który przepchnął Raphaela Varane'a i otworzył wynik tego spotkania!

1:0 Suarez (53')

Po straconej bramce Królewscy złapali wiatr w żagle i jak najszybciej chcieli odwrócić losy tego spotkania. W 59. minucie przed świetną okazją stanął Karim Benzema, który otrzymał sprytne podanie od Mateo Kovacica, ale francuski napastnik przegrał bezpośredni pojedynek z Jordim Albą i stracił świetną okazję do wpisania się na listę strzelców.

Bezradność Realu powodowała coraz częstsze zabawy Katalończyków, którzy poczuli, że mają psychologiczną przewagę nad swoimi przeciwnikami. Zamiast wyrównania, w 68. minucie Barca w zasadzie POWINNA powiększyć swoje prowadzenie, kiedy to Neymar świetnie ominął Daniego Carvajala, ale piłka po jego uderzeniu z kilka metrów z wiadomych tylko dla niego powodów poszybowała nad poprzeczką.

Mijały kolejne minuty i nic nie wskazywało na to, aby goście mieli jakiekolwiek szanse na doprowadzenie do wyrównania. Podopieczni Luisa Enrique spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i w 82. minucie niemal nie podwyższyli na 2:0, ale Leo Messi z ostrego kąta nawet nie trafił w światło bramki. W międzyczasie na boisku pojawili się między innymi Marco Asensio czy Arda Turan, którzy mieli zupełnie odmienne zadania na boisku.

W końcowych minutach Real nieco bardziej przycisnął, robiąc wszystko, aby doprowadzić do wyrównania. Swoje okazje mieli Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo i Mariano Diaz, ale żadna z nich nie zakończyła się w oczekiwany dla gości sposób. Co nie udało się wcześniej, udało się w 90. minucie - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym najlepiej odnalazł się specjalista od ważnych goli, a więc Sergio Ramos i pokonał Marka-Andre ter Stegena!

1:1 Ramos (90')

Dosłownie 60 sekund później Katalończycy mimo to stanęli przed szansą na zwycięstwo, ale piłkę zmierzającą niechybnie do siatki z linii bramkowej wybił Casemiro! 233. derby Hiszpanii zakończyły się remisem 1:1!

Tagi: el clasico, fc barcelona, LaLiga, luis suarez, Real Madryt, Relacja, Sergio Ramos