Alexis Ruano ('87)

Pierwsze zwycięstwo Valencii w sezonie!

Relacje fizi94 @22.09.2016 | Przeczytano 1952 razy

Dotyczy: Víctor Laguardia, Gaizka Toquero, Dani Parejo, Valencia vs Deportivo Alavés [22.09.2016], Valencia, Deportivo Alavés

Tylko 118 dni na stanowisku szkoleniowca Valencii wystarczyło Paco Ayestaranowi, by ze statystycznego punktu widzenia zostać najgorszym trenerem w historii klubu. Nic więc dziwnego, że w starciu z Deportivo Alaves klub z Estadio Mestalla poprowadził już Salvador Gonzalez. Efekt? Zwycięstwo 2-1!

Pierwsze minuty ostatniego spotkania  5. kolejki  La Liga Santander należały do gospodarzy, którzy długo utrzymywali się przy piłce i sprawiali wrażenie niezwykle zmobilizowanych. Optyczna przewaga nie przenosiła się jednak na ilość wykreowanych sytuacji podbramkowych, których najzwyczajniej w świecie nie było. Goście umiejętnie przeczekali początkowy napór ze strony Valencii i z każdą upływającą minutą decydowali się na coraz to śmielsze kontry, których architektem okazywał się Toquero.

Gdy kibice Nietoperzy poprzez gwizdy zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie wynikające z postawy swoich pupili, wtedy z pomocą przyszedł obrońca Deportivo Alaves – Laguardia, który w 28. minucie strzałem głową pokonał własnego bramkarza i dał prowadzenie rywalom.

1:0 Laguardia [sam.] (28')

Ekipa przyjezdnych chciała wyrównać jeszcze w pierwszej części gry i osiągnęła swój cel w 45. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Toquero Pinedo – co ciekawe, była to jego pierwsze bramka w lidze od 22 kwietnia 2012 roku!

1:1 Toquero (45')

Druga połowa to lustrzane odbicie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Valencia brylowała jeśli chodzi o procent posiadania piłki, jednak brakowało konkretów pod bramką strzeżoną przez Pacheco. Alaves natomiast skupiało się na tym, aby bramki nie stracić i dosyć rzadko decydowało się na akcje ofensywne. W 58. minucie bramkę na 2-1 mógł zdobyć Mangala, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że mecz zakończy się remisem i wtedy sfaulowany w polu karnym Deportivo Alaves został Bakkali – sędzia wskazał na wapno, a rzut karny z olimpijskim spokojem wykorzystał Dani Parejo!

2:1 Parejo [karny] (88')

Gospodarze bili głową w mur i mimo, że nie zagrali porywająco, to zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Natomiast beniaminek z Alaves musi pogodzić się z pierwszą porażką w bieżącej kampanii.