Ángel Correa ('89)

Atletico rozbija Celtę!

Relacje Cezary Kawecki @11.09.2016 | Przeczytano 1923 razy

Dotyczy: Koke, Antoine Griezmann, Ángel Correa, Celta Vigo vs Atlético Madryt [10.09.2016], Celta Vigo, Atlético Madryt

W pierwszym sobotnim meczu 3. kolejki LaLiga Santander, Atletico Madryt rozbiło na wyjeździe Celtę Vigo aż 4:0.

Oba zespoły w dwóch pierwszych kolejkach zawiodły na całej linii. Celta Vigo poniosła dwie porażki (0:1 z CD Leganes i 1:2 z Realem Madryt), natomiast Atletico Madryt dwukrotnie remisowało (1:1 z Deportivo Alaves i 0:0 z CD Leganes). To powodowało, że zarówno zespół Eduardo Berizzo, jak i ekipa prowadzona przez Diego Simeone chciały za wszelką cenę zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze - nie tylko ze względu na większe posiadanie piłki, ale także z powodu częstszego przebywania pod bramką rywali. Dwie znakomite okazje mieli Josep Señé oraz Theo Bongonda - pierwszy z nich nie trafił praktycznie do pustej bramki, natomiast drugiemu zabrakło centymetrów do umieszczenia piłki w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Atletico i już w 52. minucie zespół Simeone wyszedł na prowadzenie. Ze skrzydła bardzo dobre dośrodkowanie wykonał Antoine Griezmann, a w polu karnym niemal niepilnowany Koke bez problemów wyprowadził Rojiblancos na prowadzenie.

0:1 Koke (52')

Po straconej bramce Celta wyraźnie opadła z sił, czego konsekwencją były kolejne tracone bramki. W 73. minucie ze skrzydła tym razem dośrodkował Saúl Ñíguez, a w roli egzekutora znalazł się Antoine Griezmann, który strzałem głową podwyższył prowadzenie.

0:2 Griezmann (73')

Osiem minut później Francuz strzelił drugiego gola - tym razem asystą popisał się Juanfran, a Griezmann ponownie trafił do siatki uderzeniem głową.

0:3 Griezmann (81')

Minuty mijały, a koncert Atletico trwał. W 89. minucie goście podsumowali swój świetny występ w tym meczu i po raz czwarty ukłuli Celtę, a w roli strzela był Angel Correa, który po podaniu od Koke pokonał Sergio Alvareza uderzeniem z ostrego kąta.

0:4 Correa (89')

Tagi: Angel Correa, Antoine Griezmann, Atletico Madryt, Celta Vigo, Koke, LaLiga, LaLiga Santander, Relacje