Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Raport sędziowski - 3. kolejka LaLiga

Publicystyka Cezary Kawecki @12.09.2017 | Przeczytano 167 razy

Trzecia kolejka LaLiga już za nami, dlatego pora przyjrzeć się pracy, jaką wykonali w niej sędziowie. A błędów i kontrowersji - jak zwykle - nie brakowało.

1. CD Leganes vs Getafe - rzut karny dla Leganes (Alfonso Álvarez Izquierdo)

W 71. minucie meczu otwierającego zmagania w trzeciej kolejce, arbiter podjął skandaliczną decyzję o przyznaniu rzutu karnego gospodarzom. Powtórki wykazały, że Juan Cala absolutnie nie faulował Gabriela. Jak na sprawiedliwość, po chwili jedenastki na gola nie zamienił Miguel Angel Guerrero.

2. Real Madryt vs Levante - Czerwona kartka dla Marcelo (Alejandro José Hernández Hernández)

W tej sytuacji kontrowersji raczej brak, ale zastanawiać mogą opinie niektórych hiszpańskich dziennikarzy. Wedle nich, sędzia mógł być dla Brazylijczyka pobłażliwy i nie wlepiać mu od razu czerwonej kartki, a jedynie żółtą i dać ostrzeżenie. Ostatecznie Marcelo wyleciał z boiska i nie zagra w meczu z Realem Sociedad.

Znalezione obrazy dla zapytania marcelo lerma

3. Real Madryt vs Levante - Rzekomy faul Ramosa przy golu? (Alejandro José Hernández Hernández)

W 36. minucie spotkania na Santiago Bernabeu, Lucas Vazquez doprowadził do wyrównania w spotkaniu przeciwko Levante. Sekundę wcześniej piłkę zgrał mu Sergio Ramos, który mógł popełnić faul, mocno opierając się na zawodniku gości, José Campañii. Arbiter jednak się tego nie dopatrzył i puścił grę.

4. FC Barcelona vs Espanyol - Messi na spalonym przy golu (Jesús Gil Manzano)

W 26. minucie derbów Katalonii, Leo Messi otworzył wynik spotkania i rozpoczął kompletowanie hat-tricka. Powtórki pokazały jednak, że Argentyńczyk znajdował się na wyraźnym spalonym, czego arbiter nie wychwycił. Na szczęście sytuacja ta nie wpłynęła na końcowy rezultat, bowiem Barca rozbiła Espanyol aż 5:0.

Znalezione obrazy dla zapytania messi espanyol offside

5. FC Barcelona vs Espanyol - Rzekomy faul Pique przy golu (Jesús Gil Manzano)

Czwarta bramka tego spotkania należała do środkowego obrońcy, Gerarda Pique. Powtórki wykazały, że zawodnik Barcy wyraźnie podparł się na obrońcy Espanyolu, wypracowując sobie w ten sposób dobrą okazję. Zdania były podzielone co do tej sytuacji, jednak hiszpańska prasa uznała, że sędzia nie musiał odgwizdywać tutaj przewinienia Hiszpana.

6. Deportivo La Coruña vs Real Sociedad - Juanmi spalił przy golu? (José Luis Munuera Montero)

Otwierające strzelanie w tym spotkaniu trafienie Juanmiego niekoniecznie musiało zostać zdobytego w poprawny sposób. Kilka powtórek nie było do końca w stanie wyjaśnić, czy arbiter podjął słuszną decyzję, akceptując tego gola. W takich sytuacjach powinno się po prostu puszczać grę, co też sędzia uczynił.

Tagi: 2017/18, 3 kolejka, Arbiter, Błędy, LaLiga, sędzia, Sędziowie