Oriol Romeu

Biografia

Do Barcelony trafił w 2004 roku, wcześniej był zawodnikiem lokalnego rywala, Espanyolu. W sezonie 2008/2009 zadebiutował w rezerwach, natomiast w kolejnych rozgrywkach był ich podstawowym zawodnikiem. Rozegrał 22 mecze, zaś jego zespół wywalczył awans do Segunda División. W hiszpańskiej drugiej lidze po raz pierwszy wystąpił 28 sierpnia 2010, grając w wygranym 2:1 meczu z Celtą Vigo. Pierwszego gola strzelił 8 grudnia w spotkaniu przeciwko Betisowi, zapewniając swojej drużynie remis 2:2. W pierwszej części sezonu regularnie występował w pierwszym składzie, lecz później zmagał się z kontuzją więzadeł. Ostatecznie rozgrywki zakończył z 18 meczami i jedną bramką na koncie.

W sezonie 2010/2011 Romeu zadebiutował także w pierwszym zespole FC Barcelony. 14 sierpnia 2010 wystąpił przez pełne 90 minut w pierwszym, przegranym 1:2 spotkaniu Superpucharu Hiszpanii z Sevillą (oficjalna strona internetowa klubu określiła jego debiut mianem „wspaniałego”, „imponującego”). W meczu rewanżowym nie zagrał, natomiast kataloński klub zwyciężył w nim 4:0 i sięgnął po puchar. 15 maja 2011 Romeu po raz pierwszy wystąpił w pojedynku Primera División – pojawił się na boisku w 82 minucie zakończonego bezbramkowym remisem spotkania z Deportivo La Coruña, zmieniając Jonathana dos Santosa. Wraz z Barceloną w sezonie 2010/2011 został mistrzem Hiszpanii.

23 lipca 2011 roku trener André Villas-Boas ogłosił, że Chelsea porozumiała się z FC Barceloną w sprawie transferu Romeu. 4 lipca Hiszpan stał się zawodnikiem londyńskiego klubu, podpisując z nim czteroletni kontrakt (cena transferu wyniosła 5 mln euro). Barcelona mogła odkupić go latem 2012 roku za 10 mln euro, będzie mogła to zrobić jeszcze po zakończeniu sezonu 2012/2013 za 15 mln euro. W 2012 wraz z Chelsea zdobył puchar Anglii oraz wygrał Ligę Mistrzów (w meczach finałowych tych rozgrywek jednak nie wystąpił). 25 września w wygranym 6:0 spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej z Wolverhampton Wanderers strzelił swojego pierwszego gola dla londyńskiej drużyny.

12 lipca 2013 roku został na rok wypożyczony do Valencii.

17 lipca 2014 roku Romeu podpisał nowy kontrakt z Chelsea do 2017.

4 sierpnia 2014 roku został wypożyczony do Stuttgartu.

13 sierpnia 2015 roku podpisał kontrakt z Southampton.