Jesús Gámez

Biografia
Malaga

Urodzony w Fuengirola Gamez zawodową karierę rozpoczynał w rezerwowej drużynie Malagi, której to od sezonu 2003/04 Hiszpan pomagał uniknąć degradacji do niższej ligi. W połowie sezonu 2005/06 Jesus awansował do pierwszego zespołu, w którym zadebiutował 27 listopada 2005 roku (pięć minut w przegranym 3:2 meczu z Getafe). Koniec końców, Malaga w tamtej kampanii spadła do drugiej ligi.

W trakcie dwóch sezonów rozegranych w Segunda Division, Gamez był podstawowym graczem zespołu, zastępując Gerardo na prawej stronie obrony i występując w 35 meczach. Następnie Malaga po dwóch latach przerwy wróciła do La Liga.

Latem 2011 roku po przejściue na emeryturę Francesca Arnaua, Gamez został kapitanem Malagi. 29 stycznia 2012 roku Hiszpan rozegrał swój 200. mecz w lidze, rozgrywając zaledwie dwie minuty w wygranym spotkaniu derbowym 2:1 z Sevillą. W tym samym sezonie pomógł Maladze zając najlepsze miejsce w historii klubu (czwarte), co dało im możliwość startu w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

15 maja 2012 roku Gamez przedłużył swój kontrakt z Malagą do 2016 roku. Rok później, 21 października dodał do umowy kolejny rok.

Atletico Madryt

4 sierpnia Gamez podpisał trzyletnią umowę z Atletico Madryt. Przez większość swojego pierwszego sezonu, Diego Simeone ustawiał go na lewej stronie defensywy.