Ibai Gómez

Biografia
Gómez zaczął swoją karierę w baskijskim klubie Santutxu FC, w którym grał w regionalnych ligach. Po spędzeniu 5 lat w klubie, odszedł do trzecioligowego Sestao River Club.

4 czerwca 2010 roku podpisał dwuletni kontrakt z Athletic Bilbao. W swoim pierwszym sezonie w klubie grał w trzecioligowych rezerwach klubu.

17 października 2010 roku zadebiutował w pierwszym składzie, gdy zmienił w 67 minucie Gaizkę Toquero w meczu z Realem Saragossa (wygrana 2:1), jednak po zaledwie dwóch minutach musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana.

W sezonie 2011-12, gdy Athletic doszedł do finału Ligi Europy, Gómez trafił dwie bramki w siedmiu meczach – z FC Schalke 04 i Sportingiem Lizbona.
Kariera
Klub Mecze/Bramki Data przyjściaData przyjścia Data odejściaData odejścia
Deportivo Alavés Deportivo Alavés 85/17 30.07.2016 do dziś
Athletic Club Athletic Club 143/17 01.07.2010 29.07.2016
Athletic Bilbao B Athletic Bilbao B b/d 01.07.2009 30.06.2010
Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki