Youssef El Arabi

Biografia

El-Arabi to wychowanek USON Mondeville, ale grał tam tylko w amatorskiej lidze. Jego talent wykryło SM Caen. Po sezonie w grupie rezerw, dołączył do pierwszej drużyny. Jego technika przyniosła mu powołanie do Reprezentacji Francji U-21 w Futsalu we wrześniu 2008 roku, której był kapitanem. Jego pierwszym meczem w Caen a zarazem w Ligue 1 był przegrany mecz 2-0 z Valenciennes FC na Stade Nungesser El-Arabi wszedł w 86 minucie spotkania za Grégory’ego Promenta.

Caen w sezonie 2008/2009 spadło do Ligue 2, a El-Arabi był podstawowym graczem swojej drużyny. Pierwszą oficjalną bramkę w SM Caen zdobył 14 sierpnia 2009 przeciwko Bastii w wygranym meczu przez SM Caen 2-1 na stadionie Stade Armand Cesari. Sezon 2009/2010 zakończył z 11 bramkami i 8 asystami na koncie, co dało mu pierwsze miejsce tabeli strzelców w całej drużynie. SM Caen awansowało do Ligue 1.

7 sierpnia 2010 zdobył swoją pierwszą bramkę w Ligue 1 przeciwko Olympique Marsylii na Stade Velodrome i pomógł swojej drużynie wygrać z mistrzem Francji. Tydzień później Caen rozgrywało mecz z 7-krotnym mistrzem Francji, Lyonem. El-Arabi już w 2 minucie otworzył wynik spotkania, a Caen wygrało 3-2, stając się wiceliderem Ligue 1 po 2 kolejkach. Prasa spekulowała na temat jego gry w dla reprezentacji Maroka. Kilka tygodni później zadebiutował w pierwszej reprezentacji Maroka w zremisowanym meczu 0-0 z Wybrzeżem Kości Słoniowej wchodząc w 65 minucie meczu za Mounira El Hamdouiego. Został nominowany do nagrody najlepszego piłkarza września Ligue 1 razem z Dimitrim Payet i Stéphanem Ruffier.

W 2011 roku El-Arabi przeszedł do Al-Hilal, a w 2012 roku został zawodnikiem Granady CF.