Fernando Tissone

Biografia

Fernando Tissone jest wychowankiem zespołu Independiente Buenos Aires, w którym trenował od 2002. Zawodową karierę rozpoczynał w 2004 w Club Atlético Lanús, jednak w jego barwach nie rozegrał ani jednego ligowego meczu.

W 2005 Tissone wyjechał do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z Udinese. 23 kwietnia w wygranym 3:2 wyjazdowym spotkaniu ze Sieną zadebiutował w Serie A, a w sezonie 2004/2005 wystąpił łącznie w dwóch ligowych pojedynkach. Podczas kolejnych rozgrywek argentyński zawodnik wziął już udział w 24 meczach pierwszej ligi, a "Bianconeri" w końcowej tabeli uplasowali się na dziesiątej pozycji. Wówczas w linii pomocy Tissone występował najczęściej u boku takich graczy jak Sulley Ali Muntari, Christian Obodo oraz José Luís Vidigal.

Następnie wychowanek Independiente został sprzedany do Atalanty Bergamo, która nabyła połowę praw do jego karty. W barwach "Nerazzurrich" ligowy debiut zaliczył 10 września 2006 podczas wygranego 3:1 pojedynku z Ascoli. 15 października Tissone strzelił decydującego gola w zwycięskim 3:2 wyjazdowym spotkaniu z Palermo i było to jego pierwsze trafienie w Serie A. Argentyńczyk pozostał w Bergamo również na sezon 2007/2008, podczas którego również miał zapewnione miejsce w podstawowym składzie. Łącznie przez dwa lata gry dla Atalanty Tissone rozegrał 68 ligowych meczów i zdobył sześć bramek.

Latem 2008 Udinese za cztery miliony euro odkupiło od Atalanty połowę praw do karty argentyńskiego pomocnika. Tissone wystąpił w czterech wrześniowych pojedynkach Serie A, a kolejny ligowy występ zaliczył dopiero 11 stycznia 2009. 22 lipca 2009 Tissone na zasadzie współwłasności trafił do Sampdorii.

31 sierpnia 2011 piłkarz przeniósł się do klubu RCD Mallorca. Suma transferu wynosiła 4 mln euro.