The Reds należały się dwa karne!? Sędzia pod ostrzałem!

Liga Europy K.Sala @19.05.2016 | Przeczytano 785 razy

Źródło: uk.sports.yahoo.com

Nie milkną echa po wczorajszym finale Ligi Europy, w którym Sevilla pokonała Liverpool 3:1. Najwięcej kontrowersji wywołały niezrozumiałe decyzje szwedzkiego arbitra, który nie podyktował dwóch ewidentnych jedenastek dla podopiecznych Jurgena Kloppa.

Wczoraj wieczorem Andaluzyjczycy z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie dokonali niemożliwego i zdobyli po raz trzeci z rzędu Ligę Europy, pokonując w finale angielski Liverpool 3:1. Po końcowym gwizdku głównym bohaterem był sędziujący spotkanie Jonas Eriksson, który nie podyktował dwóch ewidentnych jedenastek dla "The Reds" i zdaniem mediów na całym świecie "wypaczył" końcowy rezultat na korzyść Hiszpanów. Oceńcie sami.

Pierwsza kontrowersja miała miejsce już w 12. minucie gry, kiedy to po zagraniu Firmino Carrico dotknął piłkę ręką. Jonas Eriksson nakazał jednak grać dalej i zapomniał o całej sytuacji. W 27. minucie futbolówka po raz kolejny musnęła rękę w polu karnym, jednak gwizdek Szweda ponownie milczał. Kibice nie mogą jednak wybaczyć Skandynawom braku reakcji w 40. minucie, kiedy Grzegorz Krychowiak umyślnie zagrał piłkę ręką w "szesnastce", zatrzymując prostopadłe podanie, do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Roberto Firmino. Arbiter ze Szwecji pozostał jednak niewzruszony.

Sevilli pucharu już nikt nie odbierze. To ona była skuteczniejsza w Szwajcarii i to ona ostatecznie cieszyła się po końcowym gwizdku. Delikatna rysa na wczorajszym triumfie jednak pozostanie. Kto wie jak potoczyłby się  finał, gdyby sędzia choć raz wskazał na "wapno"? Zapraszamy do dyskusji.