Nie będzie hiszpańskiego finału!

Liga Europy TomaszSzczygiel @05.05.2016 | Przeczytano 1046 razy

Villarreal nie zagra w finale rozgrywek Ligi Europy.

Po emocjach związanych z meczami Atletico i Realu Madryt w Lidze Mistrzów, przyszedł czas na rewanżowe spotkania pomiędzy Liverpoolem a Villarreal. Od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Marcelinho, już w 5 minucie w pole karne dograł Bakambu, do piłki doszedł Mario Gaspar, jednak strzał prawego obrońcy nie zaskoczył Mignoleta. Ale to Liverpool już po 6 minutach i 20 sekundach strzelił jako pierwszy. Po dużym zamieszaniu, bramka została zaliczona jako samobójcza, Bruno Soriano

Po strzeleniu bramki, zespół gospodarzy wciąż naciskał na zespół z Hiszpanii, zdecydowanie na zbyt wiele po stracie bramki pozwalali gości. Pierwszy kwadrans to ogromna przewaga zespołu "The Reds". W kolejnych minutach dalej oglądaliśmy oblężenie pola karnego Villarreal. Szanse na podwyższenie wyniku w 24 minucie miał Emre Can, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Pina. Obraz meczu nie zmienił się do końca pierwszej połowy, wciąż to drużyna gospodarzy była stroną która przeważała i szukała drugiej bramki. Drużyna Villarreal musiała zmienić podejście i sposób gry, jeśli chciała w drugiej połowie powalczyć o bramkę dającą awans do finału. Ten wynik, dawał tylko dogrywkę.

Od początku drugiej połowy podopieczni Kloppa nie zamierzali zwolnić tempa. Niezwykle aktywni byli szczególnie Lovren, Can jak również Daniel Sturirdge, który w 61 minucie próbował zaskoczyć bramkarza Villarreal z ostrego kąta. Co nie udało się przy tej sytuacji, udało się chwile później. Dokładnie dwie minuty później, fatalny błąd obrony podopiecznych Marcelinho, wykorzystał napastnik The Reds. Strzelając na 2:0. To nie był koniec problemów "Żółtej Łodzi Podwodnej" - w 71 minucie, Ruiz otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwona.

Liverpool wykorzystał grę w przewadze przed końcem spotkania, podwyższając wynik meczu na 3:0. Villarreal nie zasłużył na finał Ligi Europy, Liverpool w dzisiejszym meczu udowodnił że jest zdecydowanie lepszym zespołem, pokazując to od pierwszej do ostatniej minuty. Intensywność z jaką biegali zawodnicy Jurgena Kloppa mogła się podobać. Cóż, finał nie będzie hiszpański.

W drugim meczu Sevilla pokonała Szachtar 2:1, tym samym awansując do finału.