ARSENAL - FC BARCELONA

Spora zaliczka Barcy przed rewanżem

Relacje Cezary Kawecki @23.02.2016 | Przeczytano 2521 razy

FC Barcelona w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów po dwóch bramkach Leo Messiego pokonała na wyjeździe Arsenal 2:0.

Przez znaczną część pierwszej połowy to Arsenal miał delikatną przewagę, co przejawiało się częstszym przebywaniem na połowie FC Barcelony, choć nie przynosiło to żadnych wielkich korzyści dla zawodników Arsene'a Wengera. Najlepszą okazję w 23. minucie miał Alex Oxlade-Chamberlain, ale jego lekki strzał z kilku metrów obronił Marc-Andre ter Stegen. W samej końcówce pierwszej połowy dwie w miarę dogodne okazje zmarnował z kolei Luis Suarez.

W drugą część Katalończycy weszli nieco lepiej i w 49. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Neymara świetnie obronił Petr Cech. Długo wyczekiwane prowadzenie nadeszło w 71. minucie - wówczas Brazylijczyk w polu karnym dograł do Leo Messiego, który bez problemu dał FC Barcelonie prowadzenie. 12 minut później Argentyńczyk już sam wypracował bramkę - najpierw został sfaulowany przez Mathieu Flaminiego, a chwilę potem skutecznie zamienił rzut karny na gola.

0:1 Messi (71')

0:2 Messi [karny] (83')

Tagi: arsenal, fc barcelona, liga mistrzów, Relacje

Komentarze (15 opinii) Obserwuj Dodaj opinię

dodano: 26.02.2016, 13:57, #1 Jaro
Czekam na zapowiedź arcyważnego jutrzejszego spotkania :).
dodano: 25.02.2016, 10:17, #2 Jaro
Bardzo ciężko ogląda mi się takie spotkania, tym bardziej, gdy są tak wyrównane :). Od długiego czasu kibicuje Barcelonie i to oni są w moim sercu nr jeden, jednak Arsenal to moja ulubiona ekipa z Anglii. Mecz bardzo ładny i zasłużona wygrana Blaugrany, jednak Arsenal również miał swoje szanse- szkoda, że zmarnowane, rewanż mógłby dać więcej emocji :). Brawo Barca, brawo Arsenal :).
dodano: 25.02.2016, 17:12, #3 czarodziej
Druga połowa pokazała kto chce bardziej wygrać LM.
dodano: 25.02.2016, 20:04, #4 CR 007 Golazo
Pierwsza połowa pokazała kto ma więcej szczęscia .
dodano: 25.02.2016, 02:07, #5 CR 007 Golazo
Suarez tragiczny mecz .Zerowa skuteczność .
dodano: 23.02.2016, 23:02, #6 Maras
Prawdziwą Barcelonę zobaczyłem dopiero na początku drugiej połowy, Lucho musiał dobrze się spisać i zmotywował zawodników. 2 bramki to cenna zaliczka przed meczem na Camp Nou, a seria bez porażki trwa i końca nie widać :D
dodano: 23.02.2016, 23:53, #7 czarodziej
Pierwsza połowa bardzo słaba. Druga dobra. Wynik bardzo korzystny dla Barcy, jednak mogło być wyżej. Akcja bramkowa piękna, a karny również sprawiedliwy. Bardzo złe zachowanie obrońcy Arsenalu, który zapewnił Barsie praktycznie awans. Biedny Arsenal znów musiał trafić na Barcę.
dodano: 24.02.2016, 09:36, #8 coy
Przed pierwszym wyjściem na murawę pewnie źle wypowiedział abrakadabra.
dodano: 24.02.2016, 05:44, #9 chory krytyk [46.77.124.***]
Nie lubie tak bardzo barcelony ,spora zaliczka i raczej wygrają.Zato arsenal ma przewalone bo zawsze trafia trudne drużyny np.rok temu bayern dwa lata temu też ,a teraz super barcelona
dodano: 24.02.2016, 02:02, #10 Mateusz1806
Zaliczka faktycznie spora i awans na wyciągnięcie ręki. Co do Losowania to nie byłbym taki pewny że PSG w nim będzie Chelsea wystarczy 1:0 i grają dalej. Ja widziałbym to tak Bayern gra z Realem (oczywiście odpada i już w kwietniu wiemy że nic nie wygra w tym sezonie choć ja już to wiem) A Barca gra z np Chelsea badz ManCity
dodano: 24.02.2016, 00:11, #11 czarodziej
Obyśmy tylko nie trafili w kolejnej rundzie Bayernu/PSG. To będzie dobrze.
dodano: 24.02.2016, 00:45, #12 Maras
Jest to niestety bardzo prawdopodobne, Real pewnie ma już zaklepane coś z 4 Gent/Wolfsburg/Benfica/Zenit.
dodano: 24.02.2016, 01:38, #13 CR 007 Golazo
Oby losowanie było szczęśliwe dla realu tak jak mówisz.
dodano: 24.02.2016, 01:53, #14 czarodziej
Ja bym najchętniej zobaczył mecz Real-Barca. Ogralibyśmy pyszałków z Madrytu i uniknęlibyśmy najsilniejszych drużyn. Ale i tak musimy ich pokonać by wygrać LM.
dodano: 24.02.2016, 01:40, #15 CR 007 Golazo
Arsenal bez bramki więc raczej są na straconej pozycji .Pokonać Barce bez straty gola na Camp Nou raczej jest niewykonalne.