Getafe przegrywa z Realem!

LaLiga Darszt93 @17.03.2015 | Przeczytano 779 razy

Real Sociedad pokonał na Coliseum Alfonso Perez drużynę Getafe 1:0.

Pojedynek dwóch sąsiednich drużyn z ligowej tabeli miał być istotnie meczem o sześć punktów. Getafe podejmowało rozczarowującą w tym sezonie ekipę Davide'a Moyes'a. Mimo oczekiwań, mecz nie zachwycił. Nie oglądaliśmy zbyt wielu interesujących sytuacji, a sama gra piłkarzy wołała chwilami o pomstę do nieba. Obie drużyny wolno konstruowały ataki, a gdy znajdowały się już pod bramką rywali, wykazywali się sporą nieporadnością i brakiem skuteczności.

Gospodarze od początku starali się wywrzeć nacisk na zespół z Kraju Basków. Na początku ładną indywidualną akcją popisał się Diego Castro. Przyjął piłkę, przedryblował obrońców i mocno uderzył na bramkę. Płaski strzał nie sprawił jednak problemów Rulliemu. Doskonałą okazję w 20. minucie do wyjścia na prowadzenie mieli gospodarze, a konkretnie Pedro Leon. Były piłkarz Realu Madryt, przeprowadził samotną akcję i z ponad 20 metrów oddał świetny strzał na bramkę gości. Futbolówka leciała efektownie ale zatrzymała się na poprzeczce.
W końcówce pierwszej połowy Baskowie zaczęli odważniej atakować ale nie potrafili stworzyć jakiegoś większego zagrożenia. Kilka razy nękali Getafe rzutami rożnymi, jednak bez skutku. W doliczonym czasie gry gospodarze poszukali gola, a próby Pedro Leona, Vazqueza oraz Castro za każdym razem zostały udaremnione przez Rulliego.

Po zmianie stron mecz nadal był dość bezbarwny. Kilka stałych fragmentów, dużo gry w środku pola, niewiele klarownych okazji. Na gola trzeba było czekac aż do 66. minuty. Rzut wolny wykonywał Esteban Granero, najwyżej w polu karnym wyskoczył Inigo Martinez i umieścił piłkę w bramce głową. Getafe podjęło próby odrobienia straty aczkolwiek bili głową w mur i nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, co pozwala awansować drużynie baskijskiej w tabeli ligowej.

Getafe CF - Real Sociedad 0:1