Wygrana Barcelony, remis Bilbao

Cezary Kawecki @17.09.2014 | Przeczytano 905 razy

Gospodarze meczu na Camp Nou od początku spotkania osiągnęli wyraźną przewagę i już w 12. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale piłkę po groźnym strzale z dystansu Lionela Messiego z problemami odbił Urko Pardo.

Niespełna dwadzieścia minut później podopieczni Luisa Enrique zdobyli upragnionego gola. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Messi, a Gerard Pique uderzeniem głową skierował ją do bramki rywali.

Już w doliczonym czasie gry goście mogli doprowadzić do wyrównania. Djebbour odegrał na linię pola karnego do Manduki, a ten zdecydował się na strzał. Jednak w ostatniej chwili piłkę zmierzającą pod poprzeczkę bardzo dobrze odbił Marc-Andre ter Stegen, ratując swój zespół.

FC Barcelona vs. APOEL Nikozja 1:0

1:0 Pique 28'

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Adriano Correia, Marc Bartra, Gerard Pique, Dani Alves - Sergi Roberto (79-Rafinha), Sergi Samper, Xavi Hernandez (61-Andres Iniesta) - Neymar, Munir El Haddadi (68-Sandro Ramirez), Lionel Messi.

APOEL Nikozja: Urko Pardo - Marios Antoniades, Carlao, Joao Guilherme, Mario Sergio - Efstatios Aloneftis, Vinicius, Nuno Morais, Tiago Gomes (61-Gustavo Manduca) - Cillian Sheridan (75-Rafik Djebbour), Tomas De Vincenti (79-Kostas Charalambidis).

W pierwszej połowie, choć kibice zgromadzeni na San Mames nie zobaczyli goli, nie musieli narzekać na nudę. Obserwowali bowiem intensywny i zacięty pojedynek, w którym nie zabrakło dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Z większą łatwością do okazji strzeleckich dochodzili goście. Po raz pierwszy blisko zdobycia gola znaleźli się w 13. minucie. Luiz Adriano wyłożył piłkę przed pole karne do Alexa Teixeiry, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Jego uderzenie, choć nie bez problemów, zdołał jednak obronić Gorka Iraizoz. Golkiper Athletiku popisał się umiejętnościami najwyższej próby także cztery minuty później. Taison mocnym zagraniem posłał piłkę w pole karne. Minęli się z nią obrońcy, ale zdołał trącić ją Adriano. Iraizoz zdołał jednak wyjść z opresji obronną ręką.

W pamięci widzów zapisali się także piłkarze z Kraju Basków. W 29. minucie widzowie poderwali się ze swoich miejsc po strzale Ibaia Gomeza z rzutu wolnego. Do szczęścia zabrakło mu jednak kilku centymetrów, a futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce. W 38. minucie kapitalną akcją popisał się Iker Muniain. 21-latek ograł bocznego obrońcę i stanął oko w oko z golkiperem Szachtara. Gdy wydawało się, że bez problemu dopełni formalności, trafił wprost w interweniującego Andrija Pjatowa.

Po zmianie stron obie ekipy prowadziły dość ospały pojedynek. Po kilku minutach przestoju w grze, przewagę zaczęli osiągać podopieczni Mircei Lucescu. W tej fazie spotkania blisko zaskoczenia bramkarza Athletiku był Douglas Costa, ale Iraizoz zdołał odbić piłkę po uderzeniu Brazylijczyka zza pola karnego.

W kolejnych minutach ukraiński zespół spuścił nieco z tonu. Gracze Ernesto Valverde nie potrafili jednak wykorzystać tego faktu i ostatecznie konta punktowe obu zespołów po przeciętnej potyczce zasilił jeden punkt.

Athletic Bilbao vs. Szachtar Donieck 0:0

Athletic Bilbao: Iraizoz – Laporte, Gurpegi, Balenziaga – Etxebarria (65. Susaeta), Iturraspe, de Marcos, Gómez, Rico – Muniain (75. Aketxe), Aduriz (77. Guillermo).

FK Szachtar Donieck: Pyatov – Kucher, Srna, Rakitskiy, Azevedo – Stepanenko, Fernando (73. Fred), Costa, Teixeira – Adriano (89. Gladkiy), Taison (80. Marlos).