Sociedad lepszy od Lyonu

Serwisowe kamilowski12 @21.08.2013 | Przeczytano 1752 razy

W pierwszym spotkaniu IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, na Stade de Gerland Olympique Lyon podejmował Real Sociedad San Sebastian. Oba kluby przed tym spotkaniem marzyły o korzystnym wyniku. Faworytem niewątpliwie byli gospodarze.

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Antoine Griezmann, strzelając przepiękną bramkę.  Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale świetnie w bramce spisywał się Claudio Bravo. Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej dla podopiecznych Arrasate. W 50. minucie na strzał z okolicy 30 metra zdecydował się nowy nabytek klubu z Baskonii, Haris Seferović. Bramkarz Lyonu nie miał nic do powiedzenia i Sociedad prowadził już 2:0. Wynik do końca spotkanie nie uległ zmianie. Warto zaznaczyć, że od 75 minuty w osłabieniu musieli grać gospodarze. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał stoper, Milan Bisevac.

"Przed rozpoczęciem spotkania wzięlibyśmy taki wynik. Jesteśmy zadowoleni.  Pozostało jednak do rozegrania jeszcze 90 minut.  Musimy podejść do spotkania  rewanżowego  ostrożnie, mimo naszej przewagi. Rozegraliśmy trudne spotkanie. Chcieliśmy utrzymywać się przy piłce, stworzyliśmy kilka sytuacji, dwie z nich wykorzystywaliśmy strzelając piękne gole," powiedział po meczu trener Sociedad, Jagoba Arrasate.

Olympique Lyon 0-2 Real Sociedad

Bramki: Griezmann 17’, Seferovic 50’

Lyon: Lopes; M. Lopes, Bisevac,Fofano, Bedimo; Gonalons, Malbranque (Danic 57); Benzia (Bahlouli 57), Grenier, Gourcuff; Lacazette

Real Sociedad: Bravo, C.Martínez, Cadamuro, Iñigo, De la Bella, Markel, Zurutuza (Ruben Pardo 80), Xabi Prieto, Vela, Seferovic (Granero 64), Griezmann (Castro 70)

Źródło: LigaBBVA.pl