Barcelona rozbija Getafe i utrzymuje przewagę

mrf @10.02.2013 | Przeczytano 2849 razy

W pierwszym, od prawie czterdziestu lat, meczu rozgrywanym o tak wczesnej porze na Camp Nou Barcelona rozbiła Getafe aż 6 do 1.

Blaugrana rozpoczęła spotkanie nieco zmienionym składem. W ostatnim czasie wielu kibiców zarzucało Jordiemu Rourze i Tito Vilanovie brak rotacji i mecz z dwunastym zespołem Primera Division przed własną publicznością był idealną okazją, aby dać szanse rezerwowym. W pierwszej jedenastce w końcu pojawił się David Villa, który, jak ostatnio informowaliśmy, jest niezadowolony z roli, jaką pełni w drużynie w tym sezonie.

Katalończycy od początku rzucili się na rywala, by jak najszybciej rozstrzygnąć wynik meczu. Jest to zdecydowanie optymalne rozwiązanie w okresie wzmożonych treningów, które nie pozwalają podopiecznym Tito Vilanovy rozegrać dziewięćdziesieciu minut na pełnych obrotach. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 6. minucie, po magicznym zagraniu Iniesty, Alexis pokonał Jordiego Codinę. Była to pierwsza bramka Chilijczyka w lidze w tym sezonie i kto wie, czy nie oznacza ona przełamania jego fatalnej dyspozycji strzeleckiej.

Minęło zaledwie 7 minut i gospodarze znów mogli celebrować gola. Kolejnym wyśmienitym podaniem popisał się Iniesta. Tym razem piłka powędrowała do Thiago, który wystawił ją Messiemu. Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców w trzynastym(!) kolejnym meczu ligowym.

Do końca pierwszej połowy Barca miała jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak dobre sytuacje zmarnowali Villa i Messi.

Na początku drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Barca nadal przeważała i co chwilę tworzyła zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Jordiego Codinę. W 58. minucie za szansę gry od pierwszego gwizdka sędziego odwdzięczył się Villa, który wykorzystał asystę Jordiego Alby i wpisał się na listę strzelców. W tym momencie całe ofensywne trio Barcelony miało na koncie bramkę, co w aktualnym sezonie zdarza się niezwykle rzadko.

W 73. minucie trenerzy obu zespołów przeprowadzili zmiany, które okazały się kluczowe dla końcówki meczu. W Barcelonie, w miejsce Alexisa, wszedł Tello, a w Getafe Alvaro zastąpił Colungę. Kilka minut później obaj zawodnicy zmieniali wynik meczu. Najpierw Tello strzałem zza pola karnego, po wyłożeniu piłki przez Messiego, a chwilę później Alvaro wykorzystując znakomitą asystę od... Alby.

Kiedy wydawało się, że Barcelona wygra mecz w takim samym stosunku bramkowym jak wczoraj jej arcyrywal, Real Madryt, z Sevillą bramki w samej końcówce spotkania dołożyli Iniesta i Pique.

Barcelona utrzymała 16 punktów przewagi nad Realem Madryt i tymczasowo zwiększyła przewagę nad Atletico do 12 oczek. Rojiblancos rozegrają jednak swoje spotkanie w ramach 23. kolejki La Liga dziś wieczorem. O komplet punktów będzie niezwykle ciężko, gdyż zagrają na stadionie rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie Rayo Vallecano.

Źródło: LigaBBVA.pl

Tagi: alexis, alvaro vazquez, Barcelona, getafe, iniesta, messi, pique, Tello, villa