Vilanova: Nie udało nam się rozstrzygnąć meczu

mrf @17.01.2013 | Przeczytano 2673 razy

Barcelona zremisowała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla z Malagą 2-2. Katalończycy jako pierwsi stracili bramkę, jednak szybka odpowiedź Messiego, który wykorzystał błąd obrony, i Carlesa Puyola dały Blaugranie prowadzenie.

W ostatnich minutach meczu do wyrównania doprowadził Ignacio Camacho. Wynik 2-2 to niekomforotowa sytuacja dla Barcelony, jednak trener Dumy Katalonii, Tito Vilanova, uważa, że bramka wyrównująca nie zmieni niczego w meczu rewanżowym, który odbędzie się we wtorek.

"Była ogromna różnica pomiędzy pierwszą i drugą połową. W pierwszej graliśmy na wysokim poziomie, ale nie udało nam się skończyć meczu przed przerwą," mówił Vilanova na pomeczowej konferencji.

"Dla nas nic się nie zmieniło. Zawsze wychodzimy z myślą zwycięstwa, więc zrobimy to samo w Maladze."

Błąd Tiago w 25. minucie meczu pozwolił Iturri na zdobycie bramki, a fatalna skuteczność Alexisa sprawiła, że mecz nie rozstrzygnął się przed przerwą. Pomimo tego Tito bronił swoich zawodników.

"Błędy zawsze zdarzają się w futbolu. Błąd Thiago pokazał jak trudno gra się piłką. Wiele ryzykował i takie rzeczy się zdarzają."

"Alexisowi trzeba pomóc. To młody i bardzo utalentowany zawodnik. Musimy go chronić i pomóc mu wydobyć to, co najlepsze. Futbol "połykał" już setki piłkarzy i musimy się nim zaopiekować."

Źródło: goal.com

Tagi: Barcelona, copa del rey, malaga, puchar króla, vilanova