Deportivo Alavés Athletic Bilbao Atlético Madryt FC Barcelona Celta Vigo Eibar Espanyol Getafe Granada Leganés Levante Mallorca Osasuna Real Betis Real Madryt Real Sociedad Sevilla Valencia Valladolid Villarreal

Kroos: W ostatnich tygodniach jesteśmy na właściwych torach

Real Madryt Marcin Polak @26.02.2019 | Przeczytano 1184 razy

Kroos: W ostatnich tygodniach jesteśmy na właściwych torach
Źródło: Twitter

Niemiecki pomocnik wypowiedział się w mediach społecznościowych Realu Madryt o nadchodzących El Clasico. 

Toni Kroos odlicza godziny do rozpoczęcia podwójnego El Clasico, pierwszego już jutro w Copa del Rey oraz sobotniego, ligowego starcia. "Atmosfera wokół tych meczów jest zawsze wyjątkowa, ponieważ to wielkie starcie, pomiędzy dwoma wielkimi drużynami. To sprawia, że te spotkania są magiczne" mówił niemiecki pomocnik. 

Dla Krossa te mecze również mają specjalny wydźwięk, ponieważ "spotykają się dwa najlepsze kluby świata, z wieloletnią, piękną historią i od szatni już się czuje, że to specjalne mecze. Wiele razy te spotkania były szalone i przez to napięcie jest większe". 

Niemiec zdaje sobie sprawę z jakości FC Barcelony. "Ciężko się broni przeciwko FC Barcelonie, ponieważ na każdej pozycji mają zawodników, którzy prezentują wysoką jakość. Nie chcę zgadywać, kto wygra jutrzejszy mecz. Lubię te spotkania i na pewno dam z siebie wszystko. Taki mam charakter. Wierzę w swoje możliwości".

Zdaje sobie sprawę, że jego pozycja, jako środkowego pomocnika, jest kluczowa w tym spotkaniu. "To pozycja, która daje ci przewagę w spotkaniu i może ci dać zwycięstwo. Jednak jest wiele pozycji, które odpowiadają za końcowy sukces. Każdy gracz może zdecydować o wygranej swoimi indywidualnymi umiejętnościami".

Według Niemca, te dwa El Clasico przypadły w okresie dobrej gry Królewskich. Początek sezonu nie był dla Realu dobry. Zwolniono Julena Lopeteguiego, a zespół przejął Santiago Solari. Kroos twierdzi, że "w ostatnich tygodniach jesteśmy na właściwych torach. Nie wygraliśmy z Gironą, ale byliśmy bardzo blisko. Harmonogram gier jest bardzo napięty, ale musimy wciąż ciężko pracować i być w formie". 


Źródło: sport.es

Komentarze - bądź pierwszy, skomentuj! Obserwuj Dodaj opinię