Znamy pary 1/8 finału Ligi Europy!

Liga Europy Patryk Tabak @22.02.2019 | Przeczytano 151 razy

Źródło: Mundo Deportivo

W grze o trofeum znajdują się trzy hiszpańskie drużyny. Dwie są zdecydowanymi faworytami w swoich parach.

Dzień po rozegraniu rewanżowych meczów 1/16 finału, dzisiaj rozlosowano pary kolejnej fazy Ligi Europy. W grze wciąż są trzy hiszpańskie drużyny - Sevilla, Valencia oraz Villarreal. Czwarta - Real Betis - odpadła wczoraj z Rennes. Pomimo dobrego wyniku we Francji (3:3), na Benito Villamarin lepsi okazali się gracze z Ligue 1 i wygrywając 3:1 odprawili ekipę Quique Setiéna z kwitkiem.

Jak poradziły sobie wyżej wymienione hiszpańskie drużyny w 1/16 finału? Valencia zdecydowanie pokonała w dwumeczu Celtic. Wygrana w Szkocji 2:0 w pierwszym meczu zdawała się rozstrzygać sprawę, a wczoraj pomimo dość dobrego początku Szkoci od 37. minuty musiały grać w 10. Nietoperze wykorzystały osłabienie rywala i wygrały 1:0. Villarreal długo przed własną publicznością przegrywał z portugalskim Sportingiem 0:1 i na El Madrigal pachniało dogrywką, bowiem taki sam rezultat padł przed tygodniem w Lizbonie. W 80. minucie trafił jednak Pablo Fornals i dał Żółtej Łodzi Podwodnej awans do 1/8 finału. Najtrudniejszego rywala miała Sevilla, jednak Andaluzyjczycy jeszcze w środę drugi raz pokonali Lazio (1:0 w Rzymie i 2:0 u siebie) i także nie złożyli broni w walce o trofeum.