Stoperzy dają wygraną! Atletico lepsze od Juventusu

Atlético Madryt Patryk Tabak @20.02.2019 | Przeczytano 85 razy

Źródło: Atletico Twitter

Ekipa Diego Simeone długo męczyła się z Juventusem, ale ostatecznie zdołała uzyskać dość pokaźną przewagę przed rewanżem.

Konfrontacja Atletico z Juventusem od początku zapowiadany była jako najbardziej defensywny dwumecz 1/8 finału. Obie drużyny cechują się świetną linią defensywną, a każda ma aspiracje na zdobycie trofeum. Przewidywania po części się sprawdziły, chociaż emocji było więcej, niż można się było tego spodziewać.

Początek był spokojny. Wszyscy oczekiwali takiego przebiegu wydarzeń. Ze strony Starej Damy najgroźniejszym ogniwem był oczywiście Cristiano Ronaldo. Portugalczyk oddał na początku meczu jeden groźny strzał z rzutu wolnego, jednak to by było na tyle z show CR7 w jego drugim po transferze do Juventusu powrocie do Hiszpanii. W 27. minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu uaktywnił się VAR. Wtedy właśnie Mattia De Sciglio sfaulował Diego Costę, a pierwszą decyzją arbitra było wskazanie na wapno. Dopiero po konsultacji z sędziami w wozie transmisyjnym zadecydował, że faul miał miejsce przed linią pola karnego. Uderzenie z rzutu wolnego Antoine'a Griezmanna łatwe nie było, jednak doskonale poradził sobie z nim Wojciech Szczęsny. W ostatniej akcji pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Thomas Partey. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wejście to dopiero zwiastowało to, co nadejdzie w drugiej połowie. Ostry, brutalny faul na Paulo Dybali miał zapowiadać ostrą drugą połowę, w której Atletico zrobi wszystko, by przed rewanżem być w lepszej sytuacji.

Rozpoczęło się bardzo szybko od dość konkretnej akcji ze strony gospodarzy. Diego Costa po świetnym podaniu z drugiej linii wyszedł sam na sam z Wojciechem Szczęsnym, wyprzedził Leonardo Bonucciego, jednak w fatalny sposób przestrzelił i na tablicy świetlnej wciąż widniał bezbramkowy remis. Chwilę później bardzo blisko pokonania Polaka był Antoine Griezmann, jednak strzał Francuza końcówkami palców odbił Szczęsny, dzięki czemu futbolówka wylądowała jedynie na poprzeczce. Kolejnym razem trybuny na dobre ożywiły się w 70. minucie. Wtedy po dośrodkowaniu Juanfrana bramkę zdobył Alvaro Morata, nomen omen były piłkarz Starej Damy. Arbiter po konsultacji z VAR-em uznał jednak, że Hiszpan faulował przy wyskoku obrońcę Juventusu i bramka nie została zaliczona. Ciężko jednoznacznie ocenić, czy decyzja była prawidłowa - na pewno ręce Moraty wylądowały na plecach Chielinniego, jednak czy spowodowały one upadek obrońcy? Na to pytanie odpowiedź zna tylko on sam. Incydent ten nie zachwiał wiary piłkarzy Atletico, którzy w 78. minucie wyprowadzili pierwszy z dwóch ciosów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Mario Mandzukicia, a do bezpańskiej piłki dopadł Jose Maria Gimenez i pewnym strzałem wyprowadził Atletico na prowadzenie. Wydawało się, że wynik zostanie utrzymany, wszak 1:0 to ulubiony wynik ekipy Diego Simeone. Nic jednak bardziej mylnego - pięć minut później prowadzenie Los Colchoneros podwyższył Diego Godin, który mimo asysty Cristiano Ronaldo dobił piłkę do pustej praktycznie bramki. Warto zaznaczyć, że przy tej akcji także piłka odbiła się od Mario Mandzukicia, którego można uznać za największego pechowca dzisiejszego meczu. W końcówce świetny strzał jednego z zawodników Juve obronił Oblak, a z ostrego kąta pomylił się Ronaldo. Czyste konto i dwie zdobyte bramki to zaliczka, która pozwala spokojnie myśleć o awansie do ćwierćfinału.

W rewanżu we Włoszech ekipa Simeone będzie jednak osłabiona. Z powodu żółtych kartek w Turynie na pewno nie zagrają Thomas Partey oraz Diego Costa.

Źródło: ligahiszpanska.com